"Допомагає місцеве населення": як військові на Рівненщині пильнують кордон з Білоруссю

"Допомагає місцеве населення": як військові на Рівненщині пильнують кордон з Білоруссю

Військові на Рівненщині на кордоні з Білоруссю
Фото: пресслужба ОУВ "Волинь"

На Рівненщині бійці одного з підрозділів територіальної оборони облаштовують позиції на північному кордоні під Білоруссю. Вони організовують побут у бліндажах, оскільки нещодавно перебазувалися на нове місце служби, розповів в.о. командира взводу з позивним "Командо".

За словами захисника, якщо рік тому у бійців було по рюкзаку та автомату, то зараз, щоб переміститися з точки на точку, потрібно більше часу:

"Все для того, щоб вижити. Вода подається з колодязя або централізовано поставляють у цистерні. Їжу теж привозять. Все інше зобов'язаний облаштувати сам. Слідкувати за гігієною, спорядженням, зброєю це обов’язок кожного військового".

Взвод "Командо" боронить північний кордон. Проживають у бліндажах на взводному опорному пункті. За словами військового, це дозволяє швидше зайняти свою бійницю і приготуватися до бою.

"Навчання постійно проходять на внутрішньому рівні та на рівні роти-батальйону. Є стрільби з різноманітної зброї, до нас приїжджають інструктори. У взводі є медик, який часто проводить заняття. Воно забувається з часом, тому потрібні постійні нагадування", — зазначив в.о. командира взводу.

За словами "Командо", з місцевими жителями стосунки переважно дружні:

"Не було відвертих конфліктів. Єдине — у час збирання ягід пояснити людині, що там заміновано і туди краще не ходить. Інколи це важко, бо людина прожила там все життя. А так місцеве населення допомагає і продуктами, і транспортом, і навіть порадами", розповів військовий.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок