На Черкащині розпочав роботу інклюзивний табір для дітей з інвалідністю та їхніх мам на базі табору "Максимум".
Про це Суспільному повідомив директор інклюзивного табору Віталій Собко.
Поки психологи навчають мам правильно реагувати на стрес, з дітьми спілкуються стафери-волонтери.

Лідери або, як їх називають в таборі, стафери демонструють своїм підопічним правила гри на розвиток пам’яті. Всі вони волонтери й кожен закріплений за одним учасником табору, якого супроводжують та підтримують психологічно. Учасниця табору Анастасія Тесля свого лідера вважає найкращим другом:
"Чесно, я дуже звикаю, коли в мене появляється лідер, але минулого разу у нас було два лідери, я до них не прив’язувалася. А зараз, я розумію. Що ми роз’їдемося, я не знаю, я напевно не швидко відвикну".

Знайомство стаферів та учасників відбулося в перший день таборування, розповіла лідерка Міла Сайко. Діти до наставників звикають швидко:
"Нове місце, незнайомі люди, трошки стресово було, але, щоб адаптуватись треба бути просто поряд, робити, щось разом і тоді дитина звикає, розуміє, що це безпечне місце. Наступні дні бере активну участь і почуває себе вільніше".

У дев'ятнадцятирічного Артема стаф — пані Міла. Вона розповіла про свої враження від першого знайомства з ним:
"Ми багато спілкувались, знаємо, що Артем любить квіти і навчається на квітникаря й буде вирощувати квіти. Так? Тааак!".
Поки діти розважаються, у їхніх мам відбуваються зустрічі із психологом. Мама Артема, Людмила Люта, перебування у таборі назвала перезавантаженням для себе:
"Ось ці бесіди з мамами наскільки цікаві, от тему стресу ми обговорюємо щодня. В такій формі ми спілкуємося, ми пізнаємо одна одну, розповідаємо про своє внутрішнє. Бо ніби-то посміхаємося, а ось там багато хвилювань, можливо переживань".

На долання таких переживань і націлена мета табору, пояснила його координаторка Катерина Бондар:
"Ці мами завжди проводять час зі своїми дітьми. В суспільстві не завжди сприймають таких дітей, і для них важко знаходити якісь заняття, їх не сприймають, в перші дні вони тут закриті і дивляться на нашу команду".

Команду фахівців формують окремо під кожну програму табору, додав його директор Віталій Собко. Так, навесні тут відпочивали родини загиблих, а восени планують табір можливостей для жінок з ампутацією:
"У нас працюють медики, сертифіковані психологи, у нас працюють спеціалісти по фізичній реабілітації, під кожен окремий проєкт формується своя команда. У нас немає спеціалістів у штаті на постійній основі. Але по проєкт, наприклад, напрямок по допомозі родинам загиблих формуємо команду, формуємо календар заходів впродовж року працюємо, трудимось".
Окрім розвивальних ігор, майстер-класів та зустрічей багато часу в таборі приділяють спортивним розвагам. Та, найбільше, розповіли учасники табору, вони радіють саме можливості спілкуватись.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України