Українські тенісистки отримали суперниць у першому раунді основної сітки US Open-2023: з ким зіграють українки

Українські тенісистки отримали суперниць у першому раунді основної сітки US Open-2023: з ким зіграють українки

Українські тенісистки отримали суперниць у першому раунді основної сітки US Open-2023: з ким зіграють українки
Еліна Світоліна, фото: GETTY IMAGES

Найрейтинговішу суперницю отримала Марта Костюк.

Відбулося жеребкування першого раунду кваліфікації основної сітки US Open-2023. За результатами процедури визначилися суперниці українок на старті турніру.

В основі останнього Грендслему 2023 року стартують п'ять українок: Еліна Світоліна, Ангеліна Калініна, Марта Костюк, Леся Цуренко та Катерина Байндль. Через кваліфікацію до цього переліку має змогу доєднатися Даяна Ястремська, яка у суботу, 25 серпня, зіграє у фіналі відбору проти румунки Єлени Габріели Русе.

У відборі американського мейджору зіграли Дарія Снігур, Катаріна Завацька та Юлія Стародубцева, які не змогли подолати жіночу кваліфікацію. А Віталій Сачко та Олексій Крутих вибули з відбору у чоловічій сітці.

З ким зіграють українки в основній сітці US Open-2023

  • Еліна Світоліна

Лідерка національного рейтингу вдесяте у кар'єрі стартуватиме в основі американського Грендслему. На цьому рівні найкращий результат українка показала у 2019 році, коли поступилася у півфіналі змагань канадській тенісистці Лейлі Фернандес.

Цьогоріч Світоліна розпочне US Open під 26-м номером посіву. Першим протистоянням українки стане матч проти німкені Анни-Лєни Фрідсам, 88-ї ракетки світу.

У разі перемоги на старті турніру, Еліна вийде на сильнішу тенісистку у парі нейтральної представниці Росії – Анастасії Павлюченкової – та переможниці кваліфікації.

  • Ангеліна Калініна

Калініна дотепер чотири рази виступала на US Open, де її найкращим результатом був вихід до другого кола турніру. Зокрема, Ангеліна дійшла до цієї стадії у 2022 році, однак знялася зі змагань через проблеми зі здоров'ям.

На US Open-2023 друга ракетка України отрмиала 28-й номер посіву. Турнір у Нью-Йорку Калініна відкриє матчем з іспанкою Сарою Соррібес Тормо, з якою дотепер не зустрічалася.

Потенційною суперницею Калініної у другому колі змагань є Сіньюй Ван з Китаю, яка у першому колі зіграє проти переможниці відбору.

  • Марта Костюк

Костюк в основі US Open виступає безперервно з 2020 року. Дотепер її найкращим результатом був вихід у третє коло у 2020 році, де Марта програла майбутній переможниці турніру Наомі Осаці.

Саме Костюк отримала найрейтинговішу суперницю серед українок на старті US Open-2023 – чинну четверту ракетку світу, а також переможницю Вімблдону-2022 та фіналістку Australian Open-2023 Єлєну Рибакіну. Для тенісисток ця зустріч стане третьою у кар'єрі після того, як Марта обіграла в Аделаїді у 2023 році та на АО-2017.

У разі перемоги, українка у другому колі зіграє проти сильнішої тенісистки у парі Панна Удварді - Айла Томлянович.

  • Леся Цуренко

Леся Цуренко стартує в основі американського Грендслему всьоме у кар'єрі. Дотепер найкращим результатом українки на турнірі був чвертьфінал 2018 року.

Цьогоріч першою суперницею Цуренко на турнірі стане канадка Б'янка Андреєску. Тенісистки уже зустрічалися тричі — усі рази перемагала українка, двічі це сталося у 2023 році.

Потенційними суперницями Цуренко у другому колі є Єлєна Александрова та Лейла Фернандес.

  • Катерина Байндль

Байндль на US Open-2023 проведе восьмий Грендслем у Нью-Йорку та зіграє на турнірі вперше з 2020 року. Тоді українка вийшла до другого кола змагань, повторивши найкращий результат на цьому рівні.

Змагання Байндль розпочне проти словацької тенісистки Анни Кароліни Шмідлової, 63-ї ракетки світу. У разі перемоги, Катерина зіграє у другому колі сильнішої у парі Ребека Масарова - Марія Саккарі.

Матчі українок у першому раунді US Open-2023

  • Еліна Світоліна (Україна, №26) – Анна-Лєна Фрідсам (Німеччина)
  • Ангеліна Калініна (Україна, №28) - Сара Соррібес Тормо (Іспанія)
  • Марта Костюк (Україна) – Олена Рибакіна (Казахстан, №4)
  • Б'янка Андреєску (Канада) – Леся Цуренко (Україна)
  • Анна Кароліна Шмідлова (Словаччина) – Катерина Байндль (Україна)
На початок