Через потепління в Антарктиді загинули майже 10 тисяч пінгвінят

Через потепління в Антарктиді загинули майже 10 тисяч пінгвінят

В Антарктиді загинули майже 10 тисяч пінгвінят
Дитинчата імператорського пінгвіна в Антарктиді. Фото: Getty Images

В Антарктиці через розкол криги, викликане потеплінням, загинули майже 10 000 імператорських пінгвінят.

Про це повідомляє BBC.

Морський лід під пташенятами розтанув і скрес, до того, ніж у них з’явилося водонепроникне пір’я, необхідне для плавання в океані. Подія сталася наприкінці 2022 року на заході континенту в районі, що виходить до моря Беллінсгаузена. Це зафіксували супутники.

Прогнозується, що понад 90% колоній імператорських пінгвінів можуть зникнути зникнуть до кінця XXI століття, оскільки морський лід на континенті тане в умовах постійного потепління.

"Імператори залежать від морського льоду для свого циклу розмноження; це стабільна платформа, яку вони використовують для вирощування дитинчат. Але якщо цей лід не такий великий, як повинен бути, він розпадається швидше і птахи опиняються в біді", — сказав доктор британської антарктичної служби (BAS) Пітер Фретвелл.

Він зазначив, що одна надій на порятунок тварин — скоротити викиди вуглецю, які спричиняють потепління.

"Але якщо ми цього не зробимо, ми доведемо цих знакових, красивих птахів до межі зникнення", — додав науковець.

В останні два літні сезони, у 2021–2022 та 2022–2023 роки, море Беллінсгаузена було майже повністю без льодового покрову. Повільне формування криги в останні місяці означає, що колонії пінгвінів, ймовірно, не зможуть дати потомство принаймні ще рік.

На початок