Авіакатастрофа літака Пригожина: Путін заявив, що "висловлює співчуття сім'ям загиблих"

Авіакатастрофа літака Пригожина: Путін заявив, що "висловлює співчуття сім'ям загиблих"

Авіакатастрофа літака Пригожина: Путін заявив, що "висловлює співчуття сім'ям загиблих"
Президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з лідером так званої "ЛНР" Леонідом Пасічником, 6 квітня 2023 року, фото: AP

Президент Росії Володимир Путін заявив, що "висловлює співчуття сім'ям загиблих" у авіакатастрофі літака, на борту якого перебував засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин.

Про це керівник Кремля повідомив під час зустрічі з ватажком так званої "ДНР" Денисом Пушиліним.

Путін також зазначив, що знав Пригожина "дуже давно" й назвав того "людиною складної долі". Окрім цього, він підтвердив те, що засновник ПВК "Вагнер" 23 серпня повернувся з Африки до РФ.

Що відомо про падіння літака Пригожина

23 серпня у Росії, біля села Куженкіно Бологівського району Тверської області, розбився бізнес-джет Embraer. 10 людей, які були на борту, загинули.

За фактом інциденту, слідчий комітет РФ розпочав розслідування. У "Росавиации" поінформували, що в списках пасажирів на літак був Пригожин.

Хто такий "кухар Путіна" Пригожин

До того, як з'явитися у медіа як військовий, з 1979 року Пригожин 9 років просидів у тюрмі за статтями: груповий розбій, шахрайство і втягнення неповнолітніх у заняття проституцією.

Після колонії він почав розвивати бізнес у продовольчій сфері та став ресторатором у Санкт-Петербурзі. З кінця 2000-х свої зусилля Пригожин зосередив на Москві. Наприкінці 2012 року Міноборони РФ уклало угоду із компанією Пригожина "Конкорд" на 50 мільярдів рублів. Саме тоді він став головним постачальником харчів для російської армії та отримав прізвисько — "кухар Путіна".

У 2013 році в Росії утворився "Слов'янський корпус", де з усієї країни набирали найманців для служби. Власником її був Пригожин, а командиром — Дмитро Уткін із позивним "Вагнер", що отримав "кличку" на честь композитора Ріхарда Вагнера, якого любив Гітлер.

У межах укладених домовленостей з Башаром аль-АсадомБашар Хафез аль-Асад — сирійський державний діяч, політик. 19-й Президент Сирії з 17 липня 2000 року, верховний головнокомандувач збройних сил Сирії та секретар сирійського регіонального відділення партії Баас з 24 червня 2000 року. Є президентом Сирії до нині. перші найманці відправилися в Сирію у вересні 2013 року. Згодом "Слов'янський корпус" перейменували у приватну військову компанію "Вагнер".

"Вагнерівці" за збройної та фінансової підтримки Кремля виконували завдання в Судані, Лівії, ЦАР, брали участь у війні в Сирії та на Донбасі. З березня 2022 року ПВК вважали найбільш боєздатною силою РФ, яка воювала на території України.

На початок