У Кременці відбувся турнір з армспорту пам’яті Анатолія і Андрія Пушкарів

У Кременці відбувся турнір з армспорту пам’яті Анатолія і Андрія Пушкарів Суспільне Тернопіль

26 медалей розіграли на відкритому чемпіонаті Кременця з армспорту "Pushkar.Cup. Junior". Він присвячений пам`яті заслужених тренерів Анатолія та Андрія Пушкарів. У чемпіонаті взяли участь понад 60 хлопців та дівчат віком до 15 років. Змагалися діти з Кременця, Чернівців, Микулинців і Рівного. Про це повідомив головний суддя змагань Вадим Стецюк.

У Кременці відбувся турнір з армспорту пам’яті Анатолія і Андрія ПушкарівСуспільне Тернопіль

Участь у змаганнях взяли понад 50 дітей

Поєдинки відбувалися за двома столами. За червоним змагалися учасники вагової категорії 40 кілограмів, за синім столом – 50, 60 і 60 плюс.

Кременчани – 12-річний Костянтин Яцюк і 9-річний Марк Гусаківський зійшлися у поєдинку у ваговій категорії 40 кілограмів. Хлопці змагалися на ліву руку. Переміг Костянтин Яцюк. Хлопець розповів, що пів року займався у спортивному клубі.

"Якщо б не карантин, я би ще ходив. Радий, що в першому раунді переміг. Суперник доволі нормальний. Тяжко було, але він просто не почув команди, чи що", – розповів учасник турніру Яцюк.

Вісім місяців армспортом займається Марк Гусаківський:

"Мені подобається, бо мій дядько Андрій Пушкар займався. Перші змагання у мене були в спортзалі, а тут інші. Мій суперник мене швидко поборов, бо він зразу почув команду".

За синім столом у ваговій категорії 50 кг змагалися 15-річний Артем Кравчук та 12-річний Денис Романюк. Перемогу здобув у першому раунді Артем Кравчук.

"Я недовго займаюся. Десь два тижні. Мені сподобалося. Цікаве заняття", – каже Кравчук.

Головний суддя змагань Вадим Стецюк розповів про правила турніру.

"Суддя викликає спортсменів. Вони боряться до двох поразок. Хто програє два рази, вилітає. Є зона "А", є зона "Б". Хто програє в зоні "А" попадає в зону "Б". Хто програє в зоні "Б", то вилітає. І так до, хто залишиться чемпіоном", – каже Стецюк.

Турнір з армспорту пам’яті Анатолія і Андрія Пушкарів

Організаторка турніру – вдова Андрія Пушкаря Світлана Пушкар.

"Дуже багата історія розвитку армспорту у нашому місті. Анатолій та Андрій Пушкарі- батько і син дуже багато років розвивали цей спорт. І є велика школа діток, ви сьогодні їх тут бачите. Понад 150 дітей тренуються у нашому спортзалі, вчаться боротися, відвідують чемпіонати України, Європи, світу", – каже Пушкар.

Перші місця в турнірі "Pushkar.Cup. Junior" зайняли: ліва рука - Богдан Онищук(60+), Максим Іванюк (60кг), Дмитро Остапчук(50 кг), Костянтин Яцюк (40кг). Права рука: Давид Квич (40кг), Дмитро Остапчук (50кг), Максим Іванюк (60кг), Максим Сафіян (60+кг). Софія Чернявська в абсолютній ваговій категорії серед дівчат.

Нагадаємо, Андрій Пушкар 15-тиразовий чемпіон світуз армспорту, 16-ти разовий чемпіон Європи. 8 разів вигравав кубок світу серед професіоналів.

В Україні Пушкар завоював понад 200 медалей. Світових нагород у його скарбниці з понад 30-ти країн.

Він загинув в автомобільній аварії у листопаді 2018-го року.

9 років поспіль Пушкар проводив у Кременці змагання пам'яті свого батька, Анатолія Пушкаря, лікаря-хірурга, спортсмена, срібного призера чемпіонату Європи з армспорту серед ветеранів. Турнір тоді називався "Кубок Західної України з армспорту" і щороку збирав у Кременці понад 150 учасників.