У держекоінспекції встановили причини мору риби в акваторії Миколаєва

У держекоінспекції встановили причини мору риби в акваторії Миколаєва

У держекоінспекції встановили причини мору риби в акваторії Миколаєва
Відбір води для аналізів. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві 22 серпня фахівці державної екологічної інспекції зафіксували мор водних біоресурсів у акваторії Бузького лиману в районі 8-го Причалу. Станом на 24 серпня основною причиною загибелі риби називають спеку.

Про це повідомили на сайті Державної екологічної інспекції південно-західного округу.

"Встановлено перевищення сірководню у 5,6 раза, кисень у межах гранично допустимих концентрацій, але показники низькі — 4.9 міліграми на літр при нормі понад чотири. Таким чином, замор риби є наслідком сильної спеки, яка встановилася останніми тижнями та високою (28 градусів) температурою води", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про замор риби у Миколаєві

  • У Миколаєві 22 серпня 2023 року фахівці державної екологічної інспекції виявили факти замору водних біоресурсів у акваторії Бузького лиману біля 8-го Причалу. Проводяться лабораторні дослідження.
  • На Миколаївщині в акваторії Південного Бугу за дотриманням заборони щодо вилову риби та купання станом на 22 червня 2023 року стежили рибоохоронні патрулі спільно з водною поліцією. Заборона пов’язана із підривом Каховської ГЕС. Під час рейдів інспектори з офіцерами оглянули потенційні місця, де можуть перебувати рибалки.
  • Також 27 липня 2022 року в акваторії річки Південний Буг поблизу сіл Гур'ївка та Піски Миколаївський рибоохоронний патруль виявив масову загибель риби.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок