На Волині тримісячна дитина отруїлася водою з колодязя: що відомо про стан немовляти

На Волині тримісячна дитина отруїлася водою з колодязя: що відомо про стан немовляти

На Волині у Горохівській громаді тримісячне немовля отруїлося водою з криниці. Дитину шпиталізували в обласне медоб’єднання захисту материнства і дитинства (дитячу лікарню), — повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

До медзакладу дитина потрапила у стані середньої важкості: медики зафіксували гостре нітратне отруєння. За інформацією центру контролю, наразі стан дитини покращився і спостерігається позитивна динаміка.

Як повідомили епідеміологи, батьки новонародженої дитини використовували криничну воду для приготування їжі та пиття: воду з криниці давали впродовж двох тижнів. У зв'язку з цим фахівці дослідили проби води.

На Волині тримісячна дитина отруїлася водою з колодязя: що відомо про стан немовляти
Взяття проб води з криниці, воду з якої використовували батьки немовляти. Фото: Волинський центр контролю та профілактики хвороб

У зразках води з криниці виявили перевищення вмісту нітратів у понад чотири рази. Батькам дитини рекомендували використовувати безпечну питну бутильовану воду. Також фахівці Центру контролю рекомендували голові Горохівської громади провести дезінфекцію колодязів у селах.

Довідково: На безпечність води, котру використовують для пиття, приготування страв і сумішей для дітей, впливає, зокрема, вміст нітратів. При їх перевищенні виникає водно-нітратна метгемоглобінемія. Причиною цього захворювання є токсична дія нітратів. Симптомами хвороби також є блювання, пронос, збільшення слиноутворення. Гостре нітратне отруєння у немовлят у 7-8 % випадків зумовлює смерть.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок