Біатлон: Кубок світу

Біатлон: Кубок світу

"Рівень команди трохи підрівнявся". Юрай Санітра – про збір в Італії та роль літнього ЧС у підготовці до зимового сезону

"Рівень команди трохи підрівнявся". Юрай Санітра – про збір в Італії та роль літнього ЧС у підготовці до зимового сезону

"Рівень команди трохи підрівнявся". Юрай Санітра – про збір в Італії та роль літнього ЧС у підготовці до зимового сезону
Юрай Санітра. Фото: Суспільне Спорт

Ексклюзивний коментар головного тренера збірної України для Суспільне Спорт.

Збірна України з біатлону розпочинає виступи на головному літньому старті сезону - чемпіонаті світу, що проходить у словацькому Брезно-Осрблі. Перші гонки турніру вже відбулися: у суперспринтах юніорів українці вибороли три нагороди: дві - у жіночій гонці, одну - у чоловічій.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор літнього чемпіонату світу з біатлону в Україні. Дивіться трансляції дорослих гонок наживо на сайті Суспільне Спорт та місцевих телеканалах Суспільного.

Перший старт за участі дорослих біатлоністів відбудеться на наступний день - у п'ятницю, 25 серпня. У ньому Україна матиме представництво з 15 біатлоністів, сім з яких виступлять у чоловічіх гонках.

Головною втратою збірної України перед стартом літнього чемпіонату світу став Дмитро Підручний. Капітан української команди зламав руку на тренуванні, через що змушений пропустити старт у Брезно-Осрблі.

Перед першою гонкою старший тренер чоловічої збірної України з біатлону Юрай Санітра розповів в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт про стан, у якому перебуває його команда після збору в Італії, а також що саме означає для неї літній чемпіонат світу.

Санітра відзначив, що особливу увагу на світовій першості звертатиме на роботу біатлоністів на вогневих рубежах. Також тренер розповів, що залишився задоволений збором в Італії і сподівається побачити його результати під час гонок літнього ЧС.

  • Про збір в Італії

"Якщо сказати про збір в Італії у Пасо Лавацца, де ми провели дуже гарну роботу, то можу сказати, що я дуже задоволений фізичним і психологічним станом перед чемпіонатом світу. Теж можу сказати, що на зборі в Норвегії і Підручний, і Мандзин виконували дуже хорошу роботу. Що мене засмутило – це те, що в заключні дні перед в'їздом на чемпіонат світу травмувався Підручний на тренуванні. Ми втратили і капітана, і лідера команди. Вже це факт, приймаємо цю реальність як команда. Думаю, що хлопці, які отримують можливість стартувати, покажуть себе в гарному стані. Вони будуть боротися за гарний результат.

  • Про стан Дмитра Підручного
"У Підручного поки такий стан, що лікарі визначили діагноз. Треба буде ще зробити ці тижні одне обстеження за допомогою МРТ, і тоді стане ясно, як довго він не зможе повноцінно тренуватися. Він мені вже відправив відео, де на велотренажері займається фізичною роботою. На цьому тижні буде зрозуміло, чи там буде операція, чи ні".
  • Про трасу у Брезно-Осрблі та суперників з інших країн

"Познайомилися з трасою. Вона специфічна тим, що не дуже складна. Треба на всіх відрізках працювати без відпочинку, і дуже складно на стрільбі, де вітер змінюється. Також будуть великі труднощі з тим, якщо не зміниться погода, то буде дуже спекотно - 32-33 градуси. Це на тренуваннях створює дуже великі проблеми всім спортсменам. Особливо у хлопців тут вийшла дуже сильна конкуренція.

Приїхали Чехія й Німеччина командою «Б». Швед Єспер Нелін тут, латвієць Андрєйс Расторгуєвс, Владімір Ілієв з Болгарії. Треба показати дуже високий рівень на трасі, і на стрільбі, щоб боротися за подіум та медалі".

  • Про склад на суперспринт на літній ЧС
"Я вже можу сказати, що у чоловічій команді маю тут сім спортсменів. Тому у суперспринті не буде стартувати Антон Дудченко. Тобто на спринт він вийде, отже там відбудеться ротація".
  • Як літній чемпіонат світу впливає на підготовку команди до зимового сезону

"Чемпіонат світу, коли я вже уявляв план на цей сезон, потрапляє в тренувальний процес програми підготовки до сезону. Зрозуміло, що хочемо боротися за високі позиції, тому що це не такий простий старт. Будемо очікувати, що хтось з нашої основи покаже такий результат, що ми будемо задоволені підсумками.

Ми готуємо команду до зимового сезону, тому по літньому стану складно визначити, хто як. Скажу, що всі працюють максимально, виконують заплановане і ще додають індивідуальну роботу. Рівень в команді трохи підрівнявся. Коли провели контрольні старти, в кожному старті хтось показав себе краще. Тому не буду по іменах говорити, когось виділяти. Особливо мене цікавить, як у стрільбі хлопці покажуть себе на чемпіонаті світу".

  • Про подальші плани після літнього ЧС

"Одразу після чемпіонату світу ми їдемо на збір в Австрію, а саме в Рамзау. І потім повернемося 13-го вересня і будемо стартувати на чемпіонаті України".

  • Про вплив війни в Україні на підготовку

"Для мене це складна ситуація по концепції підготовки. Тому що треба розуміти, що коли хлопці заїжджають додому, в цій ситуації дуже складно планувати і виконувати тренування. Я думаю, що вони більше їздять додому, щоб провести час з родичами, дітьми, дружинами. Немає можливості в цей час виконувати роботу так, як би хотілося. Там не тільки Дудченко перед світовою першістю був вдома. Коли в Чернігові була атака, там знаходилися недалеко і Прима, і Цимбал. Тому ця ситуація для нас дуже складна. Не можна це порівнювати з підготовкою наших суперників, з якими ми зустрічаємося на змаганнях".

Збірна України з біатлону: що відомо

  • Перед літнім чемпіонатом світу українські біатлоністи взяли участь у двох виставкових гонках: літньому фестивалі BLINK, а також шоу-гонці у Вісбадені.
  • До складу жіночої збірної України з біатлону на літній чемпіонат світу не увійшла Олена Білосюк. Підготовку до зимового сезону спортсменка проводила з чоловічою командою "Б".
  • У програмі літнього чемпіонаті світу для дорослих біатлоністів - суперспринти, спринти та масстарти.

На початок