Угорщина проситиме ЄС продовжити заборону на імпорт українського зерна

Угорщина проситиме ЄС продовжити заборону на імпорт українського зерна

Пшениця, зерно
Пшениця. Ілюсттративне фото: Суспільне Черкаси

Угорщина хоче, щоб заборона ЄС на продаж українського зерна на внутрішньому ринку була продовжена в п’яти країнах-членах Євросоюзу після 15 вересня.

Про це на брифінгу заявив глава апарату прем'єр-міністра Угорщини Гергелі Гульяс, повідомляє Reuters.

"Угорщина проситиме ЄС продовжити заборону з 16 вересня", — сказав Гергелі Гульяс і додав, що Угорщина готова знову запровадити національну заборону на імпорт, якщо Євросоюз не продовжить цю міру.

Що відомо про припинення імпорту українського зерна

Після повномасштабного вторгнення Росії українські порти у Чорному морі були заблоковані, через що Україна, один із найбільших у світі експортерів зерна, була змушена шукати альтернативні маршрути постачання, зокрема через Польщу та Румунію.

Протягом 2022-го року Польща та Румунія спільно сприяли експорту зернових з України. Додаткова пропозиція зерна на їхніх ринках спричинила тиск на фермерів, оскільки вплинула на ціни та можливості зберігання зернових. У двох країнах відбувалися місцеві протести проти урядів.

За оцінками Європейської комісії, фермери з Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії та Словаччини втратили 417 мільйонів євро від напливу дешевшого українського зерна на їхні ринки.

2 травня Європейська Комісія тимчасово обмежила продаж пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику українського походження у Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

5 червня Європейська комісія продовжила обмеження на імпорт української агропродукції до 15 вересня 2023 року. Обмеження стосуються імпорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України. Водночас сфера застосування цих заходів до даних продуктів скорочується з 17 до 6 тарифних ліній.

19 липня міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь у коментарі Reuters заявив, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія і Словаччина попросять Європейський Союз подовжити заборону на імпорт українського зерна, термін дії якої завершується 15 вересня, щонайменше до кінця року.

На початок