Виставка маріупольської художниці Юлії Магди "Війна. Маріуполь. Надія" проходить на Хрещатику у Києві. Експозицію відкрили до Дня Незалежності України. Картини присвячені блокадному місту, як його називає авторка робіт, місту Марії.
На виставці 12 її картин. Більшість з них розповідають про окупацію Маріуполя.

"У всіх цих картинах є теми війни, нашого блокадного міста, нашого спротиву, спротив наших захисників, заводу "Азовсталь", волонтерів. Також деякі події відображені: як ми вибиралися з міста, як ми були останній день у місті", — розповіла Юлія Магда.

Картина "Волонтери блокадного Маріуполя" присвячена тим, хто попри все намагався врятувати людей з окупованого міста, розповіла Юлія Магда:
"Ця маршрутка на картині, це реально обстріляна маршрутка, яка витягувала людей з нашого останнього укриття. Це був спортивний комплекс. І так люди намагалися виїхати та позаду цієї маршрутки палаюче місто".

"Більшість цих волонтерів, які витягували містян, — це понад тридцять людей, потім вони потрапили в полон, де їм загрожувало від 5 до 10 років ув'язнення. Вони перебували у полоні до 100 днів. Потім їх, на щастя, звільнили", — додала художниця.
Поряд з картинами авторка представила і власні вірші.

Працювати над експозицією "Війна. Маріуполь. Надія", розповідає художниця, почала з жовтня минулого року. Присвятила виставку Дню Незалежності України.

"Це дуже гарна нагода згадати про наше місто і про всіх наших військовополонених перш за все. Тому що дуже багато хто зараз знаходиться в полоні — військові, цивільні. Потрібно їх згадувати. Ми повинні нагадувати всьому суспільству, що наше місто потребує допомоги, деокупації, щоб ми могли повернутися", — зазначила авторка виставки Юлія Магда.

"Автор цієї виставки описала весь свій біль, який вона відчувала. Я думаю, що ця виставка передає біль багатьох людей. Там навіть є картина про повернення додому в Маріуполь. Трохи мурахи по шкірі", — поділилась відвідувачка Тамара Величко.

Побачити експозицію "Війна. Маріуполь. Надія" можуть усі охочі в Києві на Хрещатику до 17 вересня.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram