Мешканець Львівщини вийшов на пенсію та виготовляє скрипки

Мешканець Львівщини вийшов на пенсію та виготовляє скрипки

Мешканець Львівщини вийшов на пенсію та виготовляє скрипки
Ілько Лоцко грає на скрипці, яку виготовив сам. Суспільне Львів

Ілько Лоцко зі Сигловатого, що на Львівщині, вийшовши на пенсію, почав робити скрипки. Чоловік самостійно в дитинстві навчився грати на інструменті. А з 16 років почав грати на весіллях. На одному з них зустрів свою майбутню дружину. Більше про це 81-річний Ілько Лоцко розповів Суспільному.

Чоловік каже, що захопився грою на скрипці в дитинстві, коли вперше побачив інструмент на весіллі. Тоді дивився на музикантів і повторював руками рухи, ніби він грає на уявному інструменті. Згодом мама придбала йому скрипку.

"Спочатку мені купили скрипку простеньку, видовбану з дерева, то не звучало нічого. Потім в мене батько загинув на фронті, мама лишилась сама, тоді мені купили справжню скрипку. Я почав грати і в момент навчився, без всякого, ніхто мене не вчив абсолютно. Потім десь в 16 років я вже ходив по весіллях, грав. Десь щонайменше на 100 весіллях був з колегами", — каже Ілько Лоцко.

Ілько Лоцко у майстерні розповідає, як виготовляє інструменти
Ілько Лоцко у майстерні розповідає, як виготовляє інструменти. Суспільне Львів

10 років чоловік працював завідувачем сільського клубу та 25 — на залізниці. Коли вийшов на пенсію, вирішив самостійно створювати скрипки. Розміри інструмента він списав з власної скрипки, яку привезли з Італії.

Скрипки роботи Ілька Лоцка
Скрипки роботи Ілька Лоцка. Суспільне Львів

"Я попробував скрипки робити, чи вдасться в мене щось, бо я сильно любив скрипку. Зробив першу — не дуже хорошу, другу — вже ліпшу, третю, а четверта вже — скрипка така як має бути. Я собі дістав явора закарпатського, кучерявого на нижню деку, а верхня дека — наш явір і потихеньку почав робити", — каже чоловік.

Скрипка, яку виготовив майстер
Скрипка, яку виготовив майстер. Суспільне Львів

Скрипку Ілько Лоцко може виготовити за місяць. Готові інструменти майстер продає. Та часто полюбляє музикувати сам.

На початок