"Наздоганяюча вакцинація": на Кіровоградщині понад 1200 дітей щепили проти кору

"Наздоганяюча вакцинація": на Кіровоградщині понад 1200 дітей щепили проти кору

"Наздоганяюча вакцинація": на Кіровоградщині понад 1200 дітей щепили проти кору
Фото: Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області в рамках "наздоганяючої" (catch-up) вакцинації за місяць щепили проти кору 1280 дітей. Про це Суспільному розповіла головна санітарна лікарка регіону Надія Оперчук. За її інформацією, це 22% від майже десяти тисяч дітей, які пропустили щеплення у рік та шість років.

Кір – це одна з найзаразніших вірусних інфекцій, говорить Надія Оперчук. "Наздоганяюча" кампанія спрямована на проведення профілактичних щеплень дітям, які у зв’язку з війною, міграцією, перебуванням за кордоном чи з інших причин вчасно не вакцинувалися.

"Кір викликає пневмонії, серйозні ускладнення: енцефаліти,Запалення головного мозку. вушні інфекції, дає ускладнення на різні органи, в залежності від імунітету та супутніх хронічних захворювань. Останній випадок кору у нас був зареєстрований у 2021 році в чоловіка, який приїхав з західної України. Останній спалах кору в Україні зафіксували у 2017 – 2019 роках. Тоді за два роки в країні захворіли 112 тисяч людей. За сім місяців цього року маємо 20 випадків кору в Україні. Враховуючи таку тенденцію, воєнний стан і велику міграцію населення через Кіровоградщину, ми не виключаємо завезення на нашу територію збудників будь-яких інфекційних хвороб, в тому числі і кору".

Щеплення дітям треба робити двічі. Перше у віці одного року, друге – у шість. У Кіровоградській області своєчасно не вакцинувалися майже 10 тисяч дітей.

"Перше щеплення не отримали 5784 дитини, друге – 4078 дітей. З початком нового навчального року, коли діти розпочнуть навчання очно, це буде великою групою ризику щодо занесення інфекційних захворювань в колективи. Якщо із одним хворим на кір проконтактує десятеро не вакцинованих людей, то дев'ять із них обов’язково захворіє".

Спалах кору має циклічність і повторюється кожні чотири-п'ять років, говорить головна санлікарка. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 95% щеплення дитячого населення – це гарантія того, що створений колективний імунітет.

В рамках catch-up кампанії в області працюють 25 мобільних бригад. За словами Надії Оперчук, нині в області мають 16 тисяч доз вакцини проти кору. "Тобто її вистачить і для переселенців, і для людей, які проїжджають через наш регіон транзитом. Наразі на Кіровоградщині вакцинували 61% дітей у віці одного року і 58% дітей у віці шести років".

На початок