Борг за Центральний парк Харкова остаточно погасили — Терехов

Борг за Центральний парк Харкова остаточно погасили — Терехов

Борг за Центральний парк Харкова остаточно погасили — Терехов
Центральний парк Харкова. Фото: centralpark.kh.ua

Харківська міськрада повністю погасила кредит на реконструкцію Центрального парку. Напередодні, 18 липня, вона викупила кредитні зобов'язання у приватної компанії.

Про остаточне повернення парку в комунальну власність Харкова повідомив міський голова Ігор Терехов 24 серпня.

"Було складно, але у нас вийшло це зробити — багатомільйонний кредит Центрального парку остаточно погашено. Суму боргових зобов'язань нам вдалося знизити на 78% від початкової, що й надало нам змогу суттєво заощадити бюджетні кошти", — сказано в повідомленні.

Що відомо про борг за Центральний парк

За даними "Харківського антикорупційного центру", у 2011 році парк Горького та ПАТ "Промінвестбанк" уклали договір на чотири роки, щоб закупити атракціони під час реконструкції. Кредитний договір продовжували тричі.

За 2015-2019 роки парк Горького виплатив "Промінвестбанку" 241,3 млн грн тіла кредиту та відсотків. А у лютому 2022 року банк закрили через його російське походження.

У травні 2023 року кредит Центрального парку виставили на аукціон. Початкова ціна лота склала майже 373 млн грн.

26 травня 2023 року кредит парку з третьої спроби придбала "Компанія з управління активами "Спільна інвест" (венчурний інвестиційний фонд "ХАЙЕК"). Власника фонду пов'язують з Тереховим, повідомляв ХАЦ. У липні 2023 року міськрада викупила кредит у приватної компанії за 82 млн гривень — майже в п'ять разів менше за початкову ціну.

У лютому 2023 року кредитний рейтинг Харкова вперше перевищив рейтинг України, повідомляло міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service. Це означає, що місто здатне розраховуватися з боргами та забезпечувати адмінпослуги.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок