У Чернівцях можуть безплатно замінити колінні та кульшові суглоби. Як скористатись програмою

У Чернівцях можуть безплатно замінити колінні та кульшові суглоби. Як скористатись програмою

У Чернівцях можуть безплатно замінити колінні та кульшові суглоби. Як скористатись програмою
Центральна міська клінічна лікарня Чернівців. Джерело: facebook / Управління охорони здоров'я Чернівецької міської ради

Жителям Чернівецької громади за міською програмою ендопротезування у серпні безплатно замінили 11 колінних та кульшових суглобів. Роблять це у Центральній міській клінічній лікарні.

Про це Суспільному сказала заступниця начальника управління охорони здоров’я міської ради Галина Бовкун.

Заміна суглобів безплатна, бо операцію оплачує НСЗУ, а штучні суглоби закуповують за гроші громади. Це передбачено міською програмою охорони здоров'я на 2022-2024 роки. Коли з'являється потреба у виділенні грошей на закупівлю суглобів, депутати голосують на сесії міськради.

Наразі виділили майже мільйон гривень. За ці гроші закупили комплекти для ендопротезування, понад половину з них уже використали. Прооперували 11 людей. Зокрема, замінили суглоби одному військовому та десятьом цивільним.

"Це наша міська програма, безумовно, це великий соціальний проєкт, потрібний для містян, тому я маю надію, що депутати підтримають виділення грошей на чергову закупівлю суглобів й будуть надалі підтримувати цю програму." — каже Галина Бовкун.

Пацієнтів, які подали документи та пройшли обстеження, внесли до реєстру. Наразі на заміну очікують ще 37 жителів громади.

"Звертаються люди з інвалідністю. Вони мають індивідуальну програму реабілітації, де є протезування. Заносимо їх в реєстр і в залежності від наявності суглобів і відсутності протипоказів до операції, протезуємо. Першочергово, звісно, ми відпротезовуємо тих людей, які потребують негайної операції, тобто ургентних пацієнтів." — розповідає Галина Бовкун.

Як скористатись програмою

Спершу потрібно звернутися до сімейного лікаря чи лікаря-травматолога, отримати направлення. Медики визначать покази та з'ясують, чи немає протипоказів для операції. Далі комісія у Центральній міській лікарні відбирає пацієнтів і формує реєстр.

Досі чернівчани могли скористатися загальнодержавною програмою протезування. Штучні суглоби оплачували з держбюджету, однак для містян їх не вистачало.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок