На День Незалежності України у центрі Парижа відкрили Київський сквер

На День Незалежності України у центрі Парижа відкрили Київський сквер

Оновлено
У французькій столиці відкрили Київський сквер
У центрі Парижа київський міський голова Віталій Кличко відкриває Київський сквер разом з очільницею французької столиці Анн Ідальго. Фото: Віталій Кличко/Telegram

У четвер, 24 серпня, міський голова Києва Віталій Кличко з візитом у Парижі. Там заплановані заходи з нагоди Дня Незалежності України. У центрі французької столиці урочисто відкрили Київський сквер. А ввечері відбудеться церемонія підсвічення Ейфелевої вежі в кольори державного прапора України.

Про це повідомив Віталій Кличко у Telegram.

"Тепер куточок Києва й України є у Парижі. Сьогодні на запрошення мера французької столиці Анн Ідальго ми разом відкрили Київський сквер. Він розташований в центрі Парижа, біля музею Пті-Пале, поруч з Єлисейськими полями", — йдеться у дописі очільника столиці.

За словами посадовця, символічно, що ця подія відбулася в День Незалежності України.

"Столиця Франції демонструє підтримку французьким народом боротьби українців за спільні європейські цінності — свободу, рівність та верховенство права", — зазначив міський голова Києва.

Також розповів, що зустрів на відкритті скверу українських бійців, які зараз лікуються та проходять реабілітацію у Парижі.

"Поспілкувався з ними. А також — з українцями, переважно жінками та дітьми, які тимчасово мешкають у Франції, рятуючись від війни", — розповів Віталій Кличко.

Посадовець розповів, що з візитом у Францію вирушив на запрошення міської голови Парижа Анн Ідальго.

"Разом відкриємо в центрі міста Київський сквер. А ввечері відбудеться церемонія підсвічення Ейфелевої вежі в кольори державного прапора України", — сповістив очільник столиці.

Відбудуться і перемовини щодо співпраці Києва та Парижа.

"З мером Парижа, яка за час повномасштабної війни тричі відвідувала Київ, обговоримо подальшу співпрацю наших міст та, зокрема, допомогу в підготовці до наступної зими, яка для Києва та України буде дуже складною", — написав Віталій Кличко.

Що відомо про допомогу Франції для Києва та області

У лютому очільниця Парижа Анн Ідальго виступила в сесійній залі Київради. Тоді вона вдруге за час повномасштабної війни відвідала столицю України. Французька делегація привезла до Києва 10 генераторів.

На початку вересня 2022 року до Київщини приїхав губернатор французького міста Сен-Жермен-ан-Ле Арно Перікар. З Київської ОВА обговорили допомогу Франції у відновленні пошкодженої внаслідок війни інфраструктури.

Французька компанія Neo-Eco відновить житло на Київщині, використавши залишки зруйнованих війною будівель. Завдяки уряду Франції та іншим донорам компанія планує відновити 6 житлових будинків на 310 квартир, школу на 1000 учнів та дитячий садок.

Очільниця МЗС Франції Катрін Колонна у 30 травня побувала у Києві. Тоді вона передала обладнання цивільної безпеки — пожежні автомобілі та машини швидкої допомоги.

На початок