"Україна-мати": поблизу "Серця України" на Черкащині погасили нову поштову марку

"Україна-мати": поблизу "Серця України" на Черкащині погасили нову поштову марку

Оновлено
"Україна-мати": поблизу "Серця України" на Черкащині погасили нову поштову марку
Спецпогашення марки "Україна-мати" на Черкащині, 24 серпня 2023 року. Суспільне Черкаси

Поблизу "Серця України" на Черкащині 24 серпня погасили нову поштову марку від "Укрпошти". Присвячена поштівка до Дня Незалежності України.

Про це повідомила з місця події кореспондентка Суспільного Дарія Шевченко.

На серії зображений монумент "Батьківщина-мати", що розташована на Печерських пагорбах Києва, в інтерпретації художниці Зінаїди Кубар – з тризубом та червоними коралями.

До марки в комплекті випустили конверт з таким самим зображенням.

"Україна-мати": 23 серпня на Черкащині погасили нову поштову марку
Суспільне Черкаси, спецпогашення марки "Україна-мати" на Черкащині, 24 серпня 2023 року

Тираж випуску – 600 тисяч екземплярів. Вартість однієї марки 12 гривень. Її можна придбати у відділеннях Укрпошти або ж замовити на сайті, розповів директор черкаської філії "Укрпошти" Олександр Марченко.

На Черкащині 24 серпня 2023 року погасили нову поштову марку "Україна-мати"
Суспільне Черкаси, спецпогашення марки "Україна-мати" на Черкащині, 24 серпня 2023 року

"На монументі демонтували герб тоталітарного режиму і встановили герб України, який дивиться прямо на агресора. Саме цьому ми присвятили випуск нової марки", — пояснив він.

На думку черкащанина Валерія Данилевського, спецпогашення марки саме в цей день має слугувати нагадуванням для українців:

"Це дуже символічно, що саме в День Незалежності ця марка випущена, презентована і погашена. Вона має нагадати нашим громадянам, що Україна незламна та незалежна".

"Україна-мати": поблизу «Серця України» на Черкащині погасили нову поштову марку
Суспільне Черкаси, спецпогашення марки "Україна-мати" на Черкащині, 24 серпня 2023 року

Придбала собі таку марку Ілона Пономаренко.

"Мені дуже подобаються і марки, і конверти, які випускає Укрпошта. Дуже приємно, що вони долучаються і пам’ятають про всі дати, про військових і нинішні події", — зазначила вона.

На думку начальника обласної військової адміністрації Ігоря Табурця, марка досить символічна:

"Вона створена для того, щоб і наших захисників надихати, бо ми їм у першу чергу вдячні за те, що вони встояли і рухаються вперед, відтискають росіян із наших земель. Той тризуб, який спрямований проти нашого ворога, внесе свою частку в нашу перемогу".

Що відомо про скульптуру "Батьківщина-мати"

  • У липні 2023 року Міністерство культури та інформаційної політики ухвалило рішення: замість радянського герба на монументі "Батьківщина-мати" встановити український тризуб.
  • Скульптура — один із найбільш відомих пам’ятників радянського Києва. Він є частиною Національного музею історії України у Другій світовій війні.
  • У 2017 році статуя потрапила в Книгу рекордів України в категорії “Найвищий 3D mapping на монументальній скульптурі”. А в межах міжнародного пісенного конкурсу “Євробачення-2017” відбулося світлове шоу: пам’ятник переодягли в 14 національних костюмів.
  • Розмови про те, як деколонізувати та дерусифікувати пам’ятник, виникали з початку війни. У листопаді 2021 року на сайті Київської міської ради навіть зареєстрували петицію з пропозицією переробити монумент у статую Архангела Михайла. Автор петиції був переконаний, що радянський монумент суперечить ідеологічному і політичному курсу сучасної України. А проте вирішили провести голосування, аби замінити радянські символи на скульптурі. Під час голосування у додатку "Київ Цифровий" вирішили, що серп та молот замінять на тризуб, робота над яким уже триває.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок