Військові розповіли, як знищили на Бахмутському напрямку російські САУ "Тюльпан" та "Акацію"

Військові розповіли, як знищили на Бахмутському напрямку російські САУ "Тюльпан" та "Акацію"

Ексклюзивно
Військові розповіли, як знищили на Бахмутському напрямку російські САУ "Тюльпан" та "Акацію"
Знищення САУ у Бахмуті за допомогою дрону. 22 серпня 2023 року. Фото: Юрій Федоренко

У Бахмуті Сили оборони 22 серпня знищили російські самохідні артилерійські установки 2С4 "Тюльпан" й 2С3 "Акація". Їх окупанти намагалися сховати у міській забудові.

По "Тюльпану" та "Акації" відпрацювала рота ударних безпілотних авіаційних комплексів 92-ї ОШБр, розказав Суспільне Харків командир роти "Ахілес" Юрій Федоренко.

"У цьому випадку 5-ю штурмовою бригадою було виявлено ціль, після чого по ній спрацювала артилерія 92-ї бригади, в результаті чого відігнали від неї окупантів і операторів саме цієї гармати. За 30 секунд туди прилетів пілотований нашим підрозділом дрон, який з першого попадання призвів до детонації бойового комплекту, в результаті чого ця гармата була знищена", — розказав Федоренко.

За його словами, "Тюльпан" та "Акація" — це "грізне озброєння".

"Такого типу гармати — це зброя, яка вражає не лише передові позиції Сил оборони, але здатна обстрілювати й прифронтові села, що завдає ураження цивільній інфраструктурі й мирним громадянам. Чим більше гармат вдалося знищити та пошкодити, тим менше вони мають вплив як на позиції Сил оборони, так і на прифронтові міста та села", — сказав Федоренко.

Військовий зазначив, що "Тюльпан" та Акація" мають дальність ураження до 20 км.

"Це результат спільної роботи. На десерт танчик також їхній прикурив. На жаль, не вдалося його повністю знищити, але він досі стоїть на місці. Він пошкоджений, бойові завдання виконувати не може", — говорить Юрій Федоренко.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок