У дитсадках та школах Кропивницького перевіряють дотримання вимог пожежної безпеки й стан укриттів

У дитсадках та школах Кропивницького перевіряють дотримання вимог пожежної безпеки й стан укриттів

У дитсадках та школах Кропивницького перевіряють дотримання вимог пожежної безпеки й стан укриттів
Перевірка кропивницького дитсадка інспектором ДСНС, серпень 2023 року. Фото: Суспільне Кропивницький

У дитячих садках та школах Кропивницького перед початком навчального року перевіряють дотримання вимог пожежної безпеки й стан укриттів. В одній з 38 шкіл міста укриття немає, для учнів цієї школи організують уроки в сусідній, де укриття є – розповів Суспільному працівник управляння освіти міської ради Андрій Ткаченко.

Усього в Кропивницькому 38 шкіл та 38 дитсадків. За словами Андрія Ткаченка, укриття немає в школі №37. Для її учнів навчання організували на базі школи №10. У школах, сказав, очікують 26434 учні, у дитячих садках – 7266 вихованців. Точна кількість буде відома у вересні. Перевірки триватимуть до 25 серпня. Результати оприлюднять.

Перевірка дитсадка

Приміщення дитячого садка оглянули працівники служби з надзвичайних ситуацій області. Інспектор Роман Арцибашев попросив не називати назву дитсадка з міркувань безпеки.

"Звертаємо увагу на шляхи евакуації, засоби первинного пожежогасіння – вогнегасники, пожежні крани. Перевіряємо наявність систем автоматичної пожежної сигналізації обстежуємо найпростіші укриття".

Дитсадок обладнаний сигналізацією, яка спрацьовує у випадку пожежі, розповіла директорка дитсадка Світлана Діброва. Датчики задимлення, з її слів, є в кожному приміщенні та в укритті.

Інспектор оглянув кімнати й виходи з них. За його словами, з кожної групи має бути окремий вихід назовні. Влаштували й тренування по сигналу "Повітряна тривога".

В укритті дитсадка є вода, ліжка й вбиральня. Інспектор відзначив установку автоматичної пожежної сигналізації, наявність вогнегасників, двох евакуаційних виходів. Перевірив наявність технічної та питної води, санвузлів та ліків.

У випадку повітряної тривоги в укриті, зі слів директорки, можуть перебувати три сотні людей – працівників та вихованців. Влітку садок відвідують 140 дітей, протягом навчального року – 200.

Перевірка школи

Класи та коридори кропивницької школи оглянув інспектор Володимир Груєнко. Адресу попросив не називати з міркувань безпеки.

З його слів, пожежний кран-комплект розташований у коридорі школи – в належному стані, вогнегасник у липні 2023 року пройшов технічне обслуговування, пожежний рукав під’єднаний до мережі протипожежного водопостачання.

З 1 вересня у цій школі навчатимуться 765 учнів, сказала заступниця директорка Наталія Рубахіна. Шкільне укриття, з її слів, розраховане на чотири сотні людей.

"Навчаємось у дві зміни. Зробили друге укриття в іншому корпусі – на 30 людей".

Порушень не виявили, сказав інспектор – укриття готове приймати учнів.

Відповідальність за порушення

За словами інспектора Романа Арцибашева, в разі виявлення порушень правил пожежної безпеки під час воєнного стану, для керівництва навчальних закладів передбачені 3400-5100 гривень штрафу.

На початок