Легка атлетика: чемпіонат світу

Легка атлетика: чемпіонат світу

"Цей старт став емоційним поштовхом". 26-річна Марія Сіней дебютувала на ЧС з легкої атлетики: її реакція

"Цей старт став емоційним поштовхом". 26-річна Марія Сіней дебютувала на ЧС з легкої атлетики: її реакція

Ексклюзивно
"Цей старт став емоційним поштовхом". 26-річна Марія Сіней дебютувала на ЧС з легкої атлетики: її реакція
Марія Сіней на чемпіонаті України, фото: Дмитро Путінцев / ФЛАУ

Ексклюзивний коментар дебютантки чемпіонату світу Марії Сіней для Суспільне Спорт.

Збірна України одразу двома спортсменками була представлена у секторі для потрійного стрибка на чемпіонаті світу-2023. Удруге поспіль на цей турнір відібралася Марина Бех-Романчук, а також за добором на світову першість потрапила Марія Сіней – 26-річна стрибунка, що ніколи раніше не змагалася на змаганнях такого рівня.

Сіней упродовж сезону 2023 року показувала найкращі стрибки у кар'єрі, уперше виконала спробу за 14 метрів – її особистий рекорд становить 14.12 метра. Однак на чемпіонаті світу показати стрибок хоча б близький до свого рекорду українці не вдалося – Марія закінчила змагання з результатом 13.38 метра, 32-е місце.

Після виступу в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт Марія Сіней пояснила, що пік форми у неї уже минув і більшість ресурсу упродовж найдовшого сезону у своїй кар'єрі вона використала на те, аби потрапити безпосередньо на чемпіонат світу.

"Я почала свій змагальний сезон ще в травні, щоб відібратися на ці змагання. Я мала зробити п'ять рейтингових стартів, тому що розуміла, що норматив на сьогоднішній день для мене непідйомний. Тому ми тримали форму майже весь сезон, щоб саме сюди відібратися. А потім вже дотримували [її], але було трошки важко. Та як сказав мій тренер, ми ж українці, маємо боротися до останнього. Я робила все, що було в моїх силах", – пояснила Сіней.

На думку спортсменки, є велика різниця між тими, хто може виконати норматив або високо перебуває у рейтингу – і тими, хто прагне кваліфікуватися на змагання через добір (низькі позиції у рейтингу).

"Ви маєте розуміти, що більшість дівчат ще на початку року знали, що вони будуть учасницями чемпіонату світу, на відміну від мене, тому вони готувалися цілеспрямовано сюди. А я відбиралася і стрибала майже весь сезон на кожному старті, який тільки знаходила, зручний він був чи ні. Ми це робили тільки, щоб відібратися сюди", – розповіла Марія.

Самі змагання її особливо не вразили, хвилювання не було. Однак показати свій максимум спортсменці все-таки не вдалося. Своїми стрибками Марія Сіней незадоволена.

"Мені здається, що переживання були такі самі, як і перед будь-яким моїм стартом. Тільки вже коли нас вивели в сектор, трошки я відчула запал трибун. А так я почувалася, в принципі, нормально, не скажу, що там дуже горіла. Заступ у першому стрибку? Хвилювання після цього не з'являлося. Тому що заступи мені взагалі непритаманні. Я дуже рідко роблю заступи, а роблю недоступи постійно. Тому мене перша спроба не збиває. Хоча вона мені сподобалася найбільше. Дві інші не сподобалися", – пояснила українка.

Разом з тим, виступ на чемпіонаті світу Марія називає "емоційним поштовхом" на подальші старти. Сезон для неї, найімовірніше, завершується після цього старту, але у подальшому вона планує продовжувати працювати і повторювати свій шлях до великих турнірів.

"Мені дуже брахує позитивних емоцій. Як почалася війна, я жодного разу не була вдома. І цей старт став для мене таким емоційним поштовхом на мою майбутню спортивну кар'єру, на майбутній сезон. Дасть мені сил, щоб працювати далі і відбиратися на якісь змагання", – резюмувала Марія Сіней.

На початок