Рада підтримала закон про вихід України з двох угод у межах СНД

Рада підтримала закон про вихід України з двох угод у межах СНД

Верховна рада
Верховна рада. Фото: Facebook/ВРУ

Верховна рада прийняла в цілому законопроект №0212, який передбачає вихід України з двох угод, укладених у межах співробітництва держав − учасниць Співдружності незалежних держав (СНД). Документ підтримали 264 нардепи.

Про це у Telegram повідомив представник уряду у Верховній раді Тарас Мельничук.

Документ з метою забезпечення національної безпеки, посилення заходів із захисту національних інтересів, незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України передбачає:

  • вихід України з угоди про співробітництво держав − учасниць СНД у боротьбі з торгівлею людьми, органами й тканинами людини, яка була укладена в Москві 25 листопада 2005 року;
  • вихід України з угоди про співробітництво держав − учасниць СНД у боротьбі з крадіжками автотранспортних засобів і забезпеченні їхнього повернення, яка також була укладена в Москві 25 листопада 2005 року.

Вихід України зі спільних угод СНД

За останні роки, Україна вийшла з понад 20 спільних угод с СНД. Зокрема, 5 серпня 2020 року Кабінет міністрів підтримав постанову про припинення співпраці прикордонних військ у сфері науково-дослідної діяльності із країнами СНД. Крім того, Україна вийшла з угоди про створення Ради керівників підрозділів фінансової розвідки держав — учасниць СНД.

У вересні 2020 року Україна вийшла з трьох угод, укладених у рамках Співдружності незалежних держав: угоди про співробітництво у галузі ветеринарії, угоди про співробітництво в галузі санітарної охорони територій та угоди про створення координаційної ради з карантину рослин.

У грудні 2020 року Кабінет міністрів ухвалив вихід України з наступних договорів в рамках СНД: Гірнича хартія держав – учасниць, Угода про координацію міждержавних відносин держав – учасниць СНД в галузі використання атомної енергії в мирних цілях, Угода про координацію міждержавних відносин в галузі електроенергетики, Угода про основні принципи співробітництва в галузі мирного використання атомної енергії.

16 лютого 2022 року Верховна рада підтримала припинення дії міжнародного договору щодо участі України в Антитерористичному центрі Співдружності Незалежних Держав. Також нардепи проголосували за документ, який передбачає вихід з угоди про правила визначення походження товарів.

На початок