Розкрадання грошей, призначених на відбудову: в Ірпені під підозрою підрядник та інженер

Розкрадання грошей, призначених на відбудову: в Ірпені під підозрою підрядник та інженер

В Ірпені привласнили понад 136 тис. грн, призначених на відбудову підприємства
Відбудова Ірпеня. Фото: скрін відео з сайту Ірпінської міської ради

В Ірпені на Київщині привласнили понад 136 тис. грн, призначених на відбудову комунального підприємства, поруйнованого російськими обстрілами. У розкраданні грошей підозрюють підрядника та інженера з технагляду.

Про це повідомляє Київська міська прокуратура.

"За даними слідства, в Ірпені під час ремонту адміністративної будівлі комунального підприємства, пошкодженої в результаті воєнних дій, підрядник завищив обсяги фактично виконаних будівельних робіт у звітній документації", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що інженер з технічного нагляду засвідчила ці документи.

"На їх підставі на рахунок підрядної організації надлишково переховано понад 136 тисяч гривень бюджетних коштів", — повідомляють столичні прокурори.

Директору товариства повідомили про підозру у привласненні чужого майна. Інженеру з технічного нагляду інкримінують пособництво у привласненні чужого майна. Справу розслідують за статтею 191Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем КК України. Максимальна санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі.

Що відомо про перевірки процесів відбудови Київщини

Київська ОВА ініціює перевірку всіх тендерів та закупівель з відбудови інфраструктури регіону, аби виявити можливу корупцію. Правоохоронці перевірять кожну громаду, замовників, підрядників, які працювали над проєктами відновлення та здійснювали технічний нагляд.

На Київщині створять Каталог відновлення області. Будуть доступні дані про більше тисячі об'єктів, які відновлювали коштами з резервного держбюджету протягом 2022 року. Такий каталог має забезпечити більшу прозорість під час відбудови.

Станом на початок серпня 2023 року у Київській області відновили повністю та частково із забезпеченням життєдіяльності понад 12,5 тис. об'єктів, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії.

На початок