Лялька-мотанка з поштової марки "До бою": до Музею сучасної російсько-української війни у Дніпрі передали оберіг

Лялька-мотанка з поштової марки "До бою": до Музею сучасної російсько-української війни у Дніпрі передали оберіг

оберіг-прикраса "До бою"
Оберіг "До бою". Суспільне Дніпро

Прикрасу-оберіг "До бою" передали в колекцію Музею сучасної російсько-української війни у Дніпрі. Її авторка, майстриня з художньої обробки металу Ірина Губанова, розповіла Суспільному: виготовила прикрасу ручним способом у техніці лиття. Це лялька-мотанка зі зброєю в руках.

Ірина каже: виготовила вже понад п'ятдесят екземплярів прикраси.

"Вже не одну мотанку розіграли за донати. Безпосередньо в нас є підопічні військові, це адресна допомога. Дуже хочу започаткувати цю добру традицію. У нас дуже важкий час, треба розуміти, що держава зараз не спроможна купляти якісь експонати чи чимось задовольняти потреби музею, а ми повинні це робити самі", — сказала жінка.

Ірина Губанова створила та передала до музею у Дніпрі прикрасу у формі ляльки-мотанки зі зброєю в руках
Авторка прикраси-оберегу, мисткиня Ірина Губанова. Суспільне Дніпро

Директорка національного історичного музею Юлія Піщанська зазначила: готується перформанс, аби зібрати матеріал для створення великої скульптури ляльки-мотанки зі зброєю у руках.

"Ми зараз якраз в процесі збору уламків, які можуть знадобитися для виготовлення великої мотанки зі зброєю в руках. У створенні цієї композиції зможуть взяти участь усі охочі", — розповіла вона.

За словами директорки музею, зібраного матеріалу має вистачити на створення триметрової фігури, яка поповнить експозицію музею.

Поштова марка "До бою" з зображенням ляльки-мотанки зі зброєю в руках
До Музею також передали поштову марку "До бою". Суспільне Дніпро

Мисткиня Ірина Губанова також передала до колекції музею однойменну поштову марку "До бою", на якій зображена прикраса її авторства.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок