В одному з лісництв Хмельниччини народилося п’ятеро оленят

В одному з лісництв Хмельниччини народилося п’ятеро оленят

В одному з лісництв Хмельниччини народилося п’ятеро оленят
На фото двомісячні оленята, серпень 2023. Фото: Ольга Ржепянська

П'ятеро благородних оленят народилися у вольєрі Мальованського лісництва філії "Шепетівське лісове господарство" два місяці тому. Новонароджені оленята живуть разом з батьками. Полюбляють купатися у водоймі та приймати грязьові ванни.

Про це розповіла комунікаційниця Подільського лісового офісу Ольга Ржепянська.

За її словами, вольєр у Мальованському лісництві відкрили у 2021 році. Початково там було п’ять самиць та один самець. Минулого року вже дорослі оленята стали батьками трьох дітей. Понад два місяці тому вольєр поповнився п’ятьма новонародженими оленятами, розповідає Ольга Ржепянська.

В одному з лісництв Хмельниччини народилося п’ять оленят
Мама разом з двома оленятами на прогулянці, серпень 2023. Фото: Ольга Ржепянська

"Народження потомства припало на другу половину травня кінець червня. Стать малюків поки невідома. Буде зрозуміло, коли у молодих самців почнуть рости роги", розповіла комунікаційниця Подільського лісового офісу.

Оленята вже добре бігають. Траву вони їдять з місяця після народження, але будуть смоктати материнське молоко до осені.

"Молока в олениць вистачає, оскільки лісівники додатково підгодовують оленят зерновими (на зиму також заготовляють сіно), а у вольєрі дитинчата мають змогу їсти траву, листки дерев тощо", — каже Ольга Ржепянська.

В одному з лісництв Хмельниччини народилося п’ять оленят
Дорослі олені у вольєрі їдять траву, серпень 2023. Фото: Ольга Ржепянська

Сьогодні у вольєрі живе вже 14 благородних оленів. Їх вирощують для того, аби в майбутньому збільшити популяцію цих благородних тварин в лісах Шепетівщини. За словами Ольги Ржепянської, це важливо, оскільки зараз там благородних оленів немає. Коли кількість тварин у вольєрі зросте, їх поступово випускатимуть в ліси, дику природу.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок