"У палаті сидіти важко". На Буковині бійці, які втратили на війні кінцівки, під час реабілітації їздять на риболовлю

"У палаті сидіти важко". На Буковині бійці, які втратили на війні кінцівки, під час реабілітації їздять на риболовлю

"У палаті сидіти важко". На Буковині бійці, які втратили на війні кінцівки, під час реабілітації їздять на риболовлю
Військові на рибалці. Фото: Володимир Мороз/Суспільне Чернівці

У Чернівецькій області військовим, які реабілітуються у Вашківецькій лікарні, організовують виїзні екскурсії, поїздки в гори або на риболовлю. Це переважно бійці, які отримали поранення або втратили кінцівки на війні. Так допомагають їм розвантажитися.

Суспільне Чернівці побувало на риболовлі з військовими – розповідаємо їхні історії та як такі активності допомагають бійцям відновитися.

"Місяцями в одній палаті сидіти важко"

Майже шість місяців у Вашківцях реабілітується військовослужбовець Тимур. Він був командиром мінометного розрахунку й, коли шукав позицію для встановлення міномета, натрапив на міну.

"У березні я не міг уявити, що дотепер буду в лікарні. Думав, що лікуватимуся десь один-два місяці. Але тільки три місяці після операції я чекав, поки загоїться нога, і почнуть виготовляти протез", – розповідає боєць.

За його словами, медики теж помічають, що військовим важко довгий час перебувати в палаті, тому влаштовують різні розваги для бійців.

"Не тільки рибалка. Колись була екскурсія в горах. Часто зараз організовують якийсь басейн. Воно знімає такий стрес, змінюється картинка".
Рибалка для військових
Фото: Володимир Мороз/Суспільне Чернівці

Риболовлю для бійців допомогли організувати лісничі Вашківецького лісництва – там є декілька ставків. До цієї поїздки вирішили долучитися десятеро військових, які проходять реабілітацію у Вашківецькій лікарні. Для них найняли окремий автобус.

По дорозі до ставу чоловіків знайомили з історією краю, а також зробили зупинку, щоб бійці змогли придбати необхідне для риболовлі обладнання: вудки, наживку та сачки. Усю поїздку та під час риболовлі бійців супроводжувала медикиня лікарні Тетяна Чорнокожець. Вона слідкувала за станом військових.

"Може хтось колінко підвернути або куксу вдарити. Тоді потрібно обробити та перемотати ногу. Якщо хтось потребує допомоги, я допоможу".
Військові на реабілітації ловлять рибу
Військові ловлять рибу. Фото: Володимир Мороз/Суспільне Чернівці

"Допомагає розвантажуватися"

Реабілітацію у Вашківецькій лікарні проходить військовий з Хмельниччини Сергій. Він воює з 2014 року, зокрема у Донецькій та Луганській областях. На початку травня захищав позиції у Бахмуті й отримав травму під час артилерійського обстрілу. Через те, що евакуацію з міста було важко провести, військовому з запізненням зняли турнікет.

"Підхід до позиції був менш захищений і більш відкритий, а під час артилерійського обстрілу не було куди сховатися, коли міняв товаришів. З ногою було все нормально, мене сталася травма через те, що з Бахмута тяжко було евакуювати. Турнікет мені врятував життя, але не спас ногу", – розповідає боєць.

Сергій не вперше долучається до заходів, які організовують бійцям. Каже, такі активності допомагають розвантажитися. Раніше Сергій їздив на екскурсії, а на рибалку вирішив поїхати, бо любить цю справу з дитинства.

"У мене батько рибак всіх часів. Це передається з покоління в покоління. Коли щось таке організовують, то намагаюся їздити у вільний час, коли немає важливих занять чи зустрічей з лікарями", – розповідає чоловік.

Після реабілітації Сергій планує продовжувати військову службу.

На Буковині бійці, які втратили на війні кінцівки, під час реабілітації їздять на рибалку
Фото: Володимир Мороз/Суспільне Чернівці

Організовувати виїзні заходи для військових допомагає голова Вижницького об'єднання "Просвіта" Дмитро Никифоряк. Робить це, щоб бійці більше дізналися про Буковину та відпочили.

"Ми організовуємо це для воїнів, які лежать у реабілітаційному відділенні у Вашківцях. Вони довго тут лежать – від двох до шести місяців. Ми стараємося, щоб вони вивчили наш край, відпочили. Це сприяє їхньому швидшому одужанню. З бійцями гарно спілкуватися, якась така позитивна енергія".

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок