Легка атлетика: чемпіонат світу

Легка атлетика: чемпіонат світу

"Хотілося поборотися за медалі, але не завжди все виходить". Стрибун у висоту Проценко оцінив виступ на ЧС-2023

"Хотілося поборотися за медалі, але не завжди все виходить". Стрибун у висоту Проценко оцінив виступ на ЧС-2023

Ексклюзивно
"Хотілося поборотися за медалі, але не завжди все виходить". Стрибун у висоту Проценко оцінив виступ на ЧС-2023
Андрій Проценко на ЧС-2023, фото: GETTY IMAGES

Ексклюзивний коментар Андрія Проценка для Суспільне Спорт.

35-річний український стрибун у висоту Андрій Проценко завершив виступи на чемпіонаті світу-2023 з легкої атлетики у статусі фіналіста. Проценко приїхав на турнір у Будапешт як чинний бронзовий призер світової першості, зміг вдруге поспіль вийти до фіналу, але зрештою фінішував на 11-му місці.

Упродовж сезону Андрій Проценко не показував надвисоких результатів, і зрештою свої найкращі стрибки продемонстрував саме на чемпіонаті світу – у кваліфікації стрибнув 2.28 м (рекорд сезону), а у фіналі – 2.25 м (другий найкращий результат).

Цього не вистачило, аби поборотися за медалі, але сам Проценко заявляє, що "задоволений" своїм результатом. Особливо висотою, яка не підкорювалася йому за цей сезон.

Після виступу у фіналі Андрій Проценко дав ексклюзивний коментар Суспільне Спорт, в якому розповів про емоції від чемпіонату світу, травму та подальші плани до кінця сезону.

  • Про виступ на чемпіонаті світу та у фіналі

"Настрій був гарний, просто кваліфікація вийшла для мене важкою, вже тоді стопу відчував. Таких [високих] стрибків в мене не було в сезоні, і це вперше я більш-менш почав влучати, але не кожен стрибок виходить. Через це я натикаюся на відштовхуванні та набиваю в суглоб. У мене таке постійно, коли гарні стрибки, часто буває. Головне – розстрибатися, але щось важко зараз. Здавалося і спекотніше, ніж на кваліфікації, дуже важко стрибалося, розпочалося – взагалі, нічого скласти не міг.

Але взагалі я задоволений. Звичайно, хотілося стрибнути вище, поборотися за медалі, але не завжди все виходить, як хочеться. А по сезону складалося в мене не так вже й добре, тому результатом задоволений".
  • Про стрибки на 2.29 м

"Найвдаліша спроба на 2.29 м? Мабуть, друга, вона непогано вийшла. Усе більш-менш, трішки кінцівочку не доробив. А так, здавалося, що можна було б і на ній [висоту] брати. Третя вже, може, трішки заблизько була, чуть-чуть завівся, хотів пошвидше, але було незручно.

Звичайно, тренер тут, постійно підходжу, запитую, спілкуємось. Навіть моральна підтримка завжди – це дуже добре, допомагає".

  • Про подальші плани до кінця сезону
"Поки що не знаю, куди запросять. Якщо будуть старти, буду їхати. Хочу поїхати на фінал Діамантової ліги, але щоб туди поїхати, мені треба поїхати на Діамантову лігу наступну і там боротися за очки, бо їде тільки шість, а я зараз по очкам шостий. Щоб залишитися на шостому місці, треба поборотися".
  • Про підготовку до сезону 2024 року
"Чим відрізнятиметься підготовка в олімпійському сезоні? Мабуть, буде зараз довший відпочинок, ніж у минулому році, щоб трішки відтягнути цю яму, бо я з року у рік тренуюся з дуже маленьким проміжним відпочинком. Це важко для кожного спортсмена, відпочинок теж треба психологічний, фізичний, будь-який".

На початок