Усі школи Кіровоградщини готові працювати в очному або змішаному форматах

Усі школи Кіровоградщини готові працювати в очному або змішаному форматах

Усі школи Кіровоградщини готові працювати в очному або змішаному форматах
Школа в Долинській громаді, грудень 2022 року. Фото: Суспільне Кропивницький

Усі 437 шкіл Кіровоградщини готові працювати в очному або змішаному форматах. Жодна не ухвалила рішення про дистанційне навчання. Такі результати опитування, яке провів у школах департамент освіти й науки Кіровоградської обласної військової адміністрації. Про це в етері Українського Радіо Кропивницького розповів заступник директора департаменту Володимир Таборанський.

Цього навчального року в області працюватимуть 437 шкіл. 310 анонсували роботу повністю в очному форматі й 127 – у змішаному. Там, де змішаний формат, бракує місць в укриттях, щоб під час повітряних тривог одночасно прийняти всіх дітей і вчителів, сказав Володимир Таборанський.

"У цих 127 школах буде і навчання в декілька змін, і коригування графіків. Будуть варіанти, коли чергуватимуться очні й дистанційні уроки. Усе це разом змішаний формат. Але про дистанційне навчання на сьогодні не говорить жодна школа області".

Це позиція освітян, говорить Володимир Таборанський. Батьки можуть з цим не погодитися.

"Якщо батьки оглянуть укриття і скажуть, що тут справді безпечні умови, ми затверджуємо навчання в очній або змішаній формі. Якщо батьки не наважаться ухвалити таке рішення, ми оберемо інші форми, які дозволять навчатися за межами колективу. Тому право вибору за батьками. Хоча заклади освіти підготувалися й готові прийняти саме в очному й змішаному форматах".

Також може вплинути громада.

"На сьогодні громади не ухвалювали рішень щодо дистанційного навчання, – каже заступник директора обласного департаменту освіти. – Але ситуація може змінюватися. Комісії з надзвичайних ситуацій є як на обласному рівні, так і на рівні громад, і якщо безпекова ситуація погіршиться в цілому по області або на певній території, ми будемо реагувати швидко і також змінювати форми навчання".

На сьогодні всі 437 шкіл мають укриття, сказав Володимир Таборанський. Вони розташовані або в самих школах, або неподалік.

"Якщо порівнювати з минулим навчальним роком, то у вересні 2022 року кількість укриттів у нас була значно меншою, ніж сьогодні. Загалом по області 875 укриттів. З них у школах 416. Особливо активно ми працювали по 36 школах, де взагалі на кінець навчального року не було жодних укриттів – ні в самому закладі, ні поряд. З них 14 укриттів облаштували безпосередньо в закладах. Ще 14 шкіл знайшли укриття на відстані 500 метрів. Також чотири школи визначилися по організації підвезення в інший заклад на весь навчальний період. Це стосується невеликих шкіл, де учні вміщаються в одному автобусі. І ще по чотирьох школах громади вирішили призупинити їх роботу через відсутність учнів".

У 126 шкільних укриттях, які вже існували торік, повели капітальні й поточні ремонти. Загалом літом на облаштування укриттів у громадах спрямували понад сім мільйонів гривень. Окрім бюджетних, залучали гроші міжнародних організацій. ЮНІСЕФ виділив понад 34 мільйони гривень на сім укриттів у школах.

На початок