Вперше за пів року і без Михайла Головка: у Тернополі відбулася сесія обласної ради

Вперше за пів року і без Михайла Головка: у Тернополі відбулася сесія обласної ради

Вперше за пів року і без Михайла Головка: у Тернополі відбулася сесія обласної ради
Фото: Суспільне Тернопіль

Сесія Тернопільської обласної ради відбулася без обвинуваченого в корупції Михайла Головка, незважаючи на те, що він достроково вийшов із відпустки. Михайло Головко встиг скасувати сесію своїм розпорядженням, призначити її і поїхати у відрядження. У результаті засідання сесії розпочали під час повітряної тривоги.

О 10 годині мала розпочатися сесія Тернопільської обласної ради, проте голова облради прийшов та повідомив, що сесію переносить на невизначений термін та вийшов з зали.

На той час було зареєстровано двоє депутатів із 64-х. Приблизно за пів години у сесійній залі зібрались 33 депутати. Перший заступник голови обласної ради Володимир Болєщук розповів, що Михайло Головко вимкнув систему голосування, йдучи з сесійної зали.

сесія
Реєстрація депутатів. Фото: Суспільне Тернопіль

"Система "Віче" відключена, ми не можемо з вами картками зареєструватися. Я просто для протоколу, для реєстрації. Відключена у зв’язку з тим, що голова обласної ради, будучи тут, пленарне засідання закрив, переніс сесію", — говорить Болєщук.

Депутатів рахувала лічильна комісія. Їх було 34. Тоді Володимир Болєщук прочитав розпорядження Михайла Головка про перенесення сесії. Присутні депутати виступили проти відкладення засідання.

"Я хочу запропонувати варіанти, якщо в нас є вже кворум, є лічильна комісія, то треба працювати, зараз почалась хода московського патріархату. Радою оборони ми заборонили цю ходу. Повірте мені, що вчора Волочиська міська рада позачергово зібралась по одному питанню, щоб заборонити і маршрут їх змінити. Чи можемо ми сьогодні з вами, виставити хоча б ось це одне питання і заборонити ходу паломників? Нам треба дати силовикам команду, дати всім іншим, щоби цю ходу не проводили в Тернопільській області", — каже начальник Тернопільської ОВА Володимир Труш.

сесія обласної ради
Сесія обласної ради. Фото: Суспільне Тернопіль

Володимир Болєщук запропонував розглянути це питання та ухвалити рішення під час зборів депутатів, оскільки сесію провести не можуть.

"Як то так, збори депутатів? Тут є депутати, є кворум! Голова обласної ради чинний на сьогодні взяв і зробив розпорядження про перенесення сесії. Тому, в кінцевому варіанті, ми можемо це зробити, оформити як сесію, але хай судиться тоді, чи як. Я попереджаю зразу, правових підстав почати зараз сесію немає, тому що є розпорядження про скасування. Чому воно склалось? Не знаю. Якщо збори депутатів, то рішення буде дійсним. Хіба ви можете зараз звернутись до голови, щоб він підписав розпорядження про сьогодні скликання за пів години сесії, він це може зробити, наскільки я знаю, він в кабінеті", — розповів Болєщук.

перший заступник
Володимир Болєщук. Фото: Суспільне Тернопіль

Депутатка від "Європейської Солідарності" Вікторія Кривоніс запропонувала звернутись до поліцейських, аби вони привели Михайла Головка на сесію.

"Я правильно зрозуміла, що ми маємо запросити Головка для проведення сесії? Я не знаю, яким чином його запрошувати, йти всім гуртом просити? Послати за ним поліцію? Що робити? Поліцію викликати! В нас є поліція тут? Представники апарату обласної ради в нас є? Які можуть піти його і запросити? Ми почекаємо, правда, депутати? Ви ж всі згідні? Ми його почекаємо, хай його приведуть, за шкірку, зв’язаним, розв’язаним, на саночках, але хай би він прийшов!".

депутатка обласної ради
Вікторія Кривоніс. Фото: Суспільне Тернопіль

Також Вікторія Кривоніс виступила із заявою від фракції "Європейська Солідарність" у Тернопільській обласній раді. Вона вимагала звільнити керівництво обласної ради та обласної військової адміністрації, про яке йшлося у відео Національного антикорупційного бюро, опублікованому в день затримання Михайла Головка та двох заступників начальника обласної військової адміністрації Ігоря Гайдука та Ігоря Дем’янчука. Це відбулося 26 червня. Посадовців підозрюють в отриманні хабара понад два мільйони гривень від підприємця. Вони внесли застави та вийшли з-під варти.

"Ми вимагаємо звільнити з займаних посад усіх фігурантів справи, аби не завдавати ще більших репутаційних втрат для нашої області, не руйнувати демократичні цінності, за які віддають життя на фронті наші захисники", — говорить Вікторія Кривоніс.

У відповідь Володимир Болєщук закликав депутатів діяти в межах повноважень. Вони обрали голову зборів, секретаря й лічильну комісію.

Перше рішення, яке ухвалили депутати — звернутися до Михайла Головка, аби він прийшов та провів сесію. Депутат від фракції "Слуга народу"Ігор Жмінка заявив, якщо Михайло Головко не прийде, то він клопотатиме про звільнення його з посади голови облради.

"В цьому нашому прохальному листі з вимогою звернутись до голови щодо прибуття його в конкретний час в цю залу, а в разі його неприбуття з поважних причин, поставити питання про збір підписів, щоб зняти його з посади голови Тернопільської обласної ради", — каже Ігор Жмінка.

Щоб запросити Михайла Головка на сесію, депутати прийшли у його кабінет. Журналістів голова облради до себе не впустив.

Журналісти під кабінетом Михайла Головка
Журналісти під кабінетом Михайла Головка. Фото: Суспільне Тернопіль

Вийшовши з кабінету депутат обласної ради від "Свободи" Василь Хомінець сказав, що сесія Тернопільської обласної ради відбудеться о 13 годині.

О 13 годині попри повітряну тривогу в залі засідань зібрались депутати.

"Поки на карті немає ворожих ракет, ми можемо продовжити хвилин 5-7, як буду бачити, що є пуски, то ми зразу закінчимо це зібрання і перейдемо в укриття", — повідомив Володимир Труш.

сесія обласної ради
Сесія обласної ради розпочалась о 13 годині. Фото: Суспільне Тернопіль

Михайло Головко не прийшов. Володимир Болєщук зачитав розпорядження, у якому йшлося, що голова обласної ради поїхав у відрядження. Перебуватиме в ньому з 22 до 23 серпня. На сесію зареєструвалися 42 депутати.

"Вчора мала відбутися президія, яка з певних причин не відбулася. Сьогодні – сесія. Відповідно, на сесію ми прийшли, ви бачили, що голова її закрив. Після цього були депутатські збори, де ми прийняли рішення, делегували людей, провели успішні перемовини і було видано розпорядження про проведення сесії о 13 годині. Ми її провели. Голова видав розпорядження про своє відрядження. Тобто, голови немає він у відрядженні, сесія скликана. Відповідно про розподіл обов’язків першого заступника, я як перший заступник проводив сьогоднішнє засідання сесії Тернопільської обласної ради", — повідомив Володимир Болєщук.

сесія обласної ради
Депутати на сесії обласної ради. Фото: Суспільне Тернопіль

За словами Володимира Болєщука, у порядку денному сесії було 152 питання.

Під час сесії депутати прийняли рішення про заборону ходи прихильників Української православної церкви московського патріархату до Свято-Успенської Почаївської лаври. За це проголосували одноголосно. Крім того, підтримали рішення оголосити 23 травня Днем Героїв на Тернопільщині.

Нагадаємо, попередню сесію Тернопільської обласної ради проводили 5 місяців тому, 22 березня. Минуле сесійне засідання, яке планували на 28 червня, перенесли на 30 червня. Тоді сесія також не відбулася.

На початок