Як молодь може впливати на рішення громад на Запоріжжі

Як молодь може впливати на рішення громад на Запоріжжі

Як молодь може впливати на рішення громад на Запоріжжі shyroke.org.ua

Про те, як сучасна молодь може впливати на рішення громади (на прикладі Широківської ОТГ) та що заважає молодіжним радам працювати ефективно в етері програми "Тема Дня" говорили з президенткою Всеукраїнської молодіжної Асоціації "Рід" Юлією Паскевською .

У Широківській ОТГ загалом проживає 13 тис жителів, серед них дітей до 18 років – 2400. А молоді (до 34 років) – третина населення. У 2017 році там була створена перша Молодіжна рада, - розказує Ольга Ставицька, заступниця голови Широківської громади з питань діяльності виконавчих органів влади:

"відтоді її склад двічі змінювався. Спочатку це були тільки наші випускники, зараз - молодь до 34 років. Ми хочемо її слухати, хочемо, щоб не ми щось організовували, а організовували разом із нею. Голова молодіжної громадської ради – наш фельдшер, йому 23 роки. Він може розказати про ті процеси, які робочу молодь турбують."

У серпні минулого року Широківська сільська рада підписала Меморандум про взаємодію із Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у рамках глобальної програми «Громада, дружня до дітей та молоді». У рамках цієї програми в громаді проводились засідання молодих депутатів, на яких були присутні голова громади, представники виконкому. "І молодь пропонувала нам, що вони хочуть робити. Наприклад, були запитання: «чи можемо ми брати участь у засіданні сесії?». Бо вони хочуть знати, як розподіляється бюджет, аби разом із депутатами впливати на процеси. Тому молодь ми залучаємо," - розповідає Ольга Ставицька.

Як зазначає Юлія Паскевська подібна активність молоді у Широківський ОТГ- це позитивний приклад для регіону. Адже, головний меседж молодіжної ради, громадської ради – не просто бути почутими, а мати діалог із владою. Коли є досвід діалогу, тоді є участь молоді у громадському житті на рівні місцевому, регіональному та державному.

Але сьогодні проблема в тому, що переважно молодь не знає цих інструментів. А відповідно не може давати поради, консультуватися та бути ефективною. Тож треба навчати ефективності, ефективним діям, інструментам. Окрім місцевих програм навчання для молоді, можна долучати міжнародних партнерів (грантові програми), щоб продемонструвати, які є критерії, які є стандарти європейські.

Станом на зараз молодим людям можна долучитися до програми з розвитку підприємництва України "Кожному стартапу – по інвестору": триває відбірковий етап до 20 вересня цього року відбиратимуться стартапи. На другому підготовчому етапі, який триватиме декілька місяців, до кінця грудня цього року, будуть профільні навчання - «логіка інвестора», підготовка до захисту бізнес-проєкту, бізнес-планування, побудова ефективної команди тощо. Третій етап – це знайомство з інвесторами. Команди будуть презентувати свої проекти та отримувати свого інвестора для реалізації бізнес-проєкту.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди