Прокуратура повернула громаді Києва будівлю вартістю майже 7,5 млн гривень

Прокуратура повернула громаді Києва будівлю вартістю майже 7,5 млн гривень

Прокуратура повернула громаді Києва будівлю вартістю майже 7,5 млн гривень
Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Київський апеляційний суд підтримав позицію Дарницької окружної прокуратури стосовно повернення територіальній громаді столиці нежитлової будівлі вартістю 7,4 мільйона гривень.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Зазначається, що окружна прокуратура встановила, що нежитлова будівля по вул. Харківське шосе площею 75,1 кв. м зареєстрована за фізичною особою без правовстановлюючих документів. А також змінена її адреса та площа.

"Вказане нерухоме майно є комунальною власністю, яке не приватизовувалося та з власності територіальної громади міста Києва у встановленому законом порядку не вибувало",— йдеться у повідомленні.

Реагуючи на порушення, окружна прокуратура звернулась до Дарницького районного суду Києва. Правоохоронці вимагали витребувати будівлю від незаконного власника та скасувати рішення про державну реєстрацію права власності. Суд задовольнив позов.

Що відомо про повернення земельних ділянок та будівель у власність громади Києва

Територіальній громаді Києва повернули незаконно відчужену адміністративну будівлю вартістю понад 159 млн гривень. Приміщення знаходиться на проспекті Павла Тичини.

Київська міська прокуратура звернулась до суду з позовом про визнання незаконним та скасування рішення Київради, на підставі якого товариство набуло в оренду земельну ділянку вартістю 24 млн гривень без проведення земельних торгів.

Київська міська прокуратура відстояла у касаційному суді право киян на земельну ділянку прибережної захисної смуги річки Дніпро, що розташовується у Гідропарку на пляжі "Золотий" на острові Венеціанський.

Господарський суд Києва розірвав договір оренди та зобов’язав товариство повернути місту земельну ділянку на Оболоні площею понад пів гектара та вартістю 24 мільйони гривень.

Територіальній громаді столиці повернули земельну ділянку площею 1,13 га вартістю понад 110 млн грн, що розташована на проспекті Соборності у Дніпровському районі міста Києва.

Прокуратура у судовому порядку повернула столичній громаді земельну ділянку у Дарницькому районі вартістю понад 208 млн гривень. Одна з приватних фірм отримала землю в оренду площею понад 4 га на вул. Ревуцького. Планували побудувати багаторівневий паркінг, але використовували ділянку як платну автостоянку.

Столична прокуратура відстояла в судах право територіальної громади Києва на дві квартири. Вони вибули із власності міста на основі підробних документів.

Київська міська прокуратура скерувала до суду звинувачення стосовно 4 учасників організованої групи та 4 їхніх спільників. Вони намагалися заволодіти земельними ділянками у Києві вартістю понад 8,5 млн гривень.

На початок