"Пошкоджена кожна хата", — жителі Хмельниччини продовжують ліквідовувати наслідки російської атаки

"Пошкоджена кожна хата", — жителі Хмельниччини продовжують ліквідовувати наслідки російської атаки

Ексклюзивно
"Пошкоджена кожна хата", — жителі Хмельниччини продовжують ліквідовувати наслідки російської атаки
Дівчина дивиться у вибите вікно її будинку, який зазнав ушкоджень через російський обстріл. Меджибізька громада, 21 серпня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький/Вікторія Мельник

На Хмельниччині в громадах, які постраждали найбільше від російської атаки, працює комісія та фіксує завдані збитки. Місцеві жителі разом із комунальниками та волонтерами перекривають зірвані дахи на будинках та вставляють вікна. В одному з сіл Меджибізької громади вибуховою хвилею пошкоджено чи не кожне господарство, розповів селищний голова Олександр Ткач.

Олена Шевчук — мати чотирьох дітей, чоловік якої на фронті. У її будинку, після суботньої атаки росіян вилетіли вікна, впала стеля та вибиті двері.

На фото Олена Шевчук разом з донькою. У їхньому будинку вилетіли вікна, впала стеля та вибито двері. Меджибізька громада, 21 серпня 2023.
На фото Олена Шевчук разом з донькою. У їхньому будинку вилетіли вікна, впала стеля та вибито двері. Меджибізька громада, 21 серпня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький/Вікторія Мельник

Дах вже перекрили, але біля вікон він підпертий дерев’яними стовпами. Жінка каже, жити там неможливо: "Там стеля прогнулася, зараз веранду треба повністю переробляти, бо її аж вигнуло дугою. Будинку вважай немає".

Дах будинку Олени Шевчук підпертий дерев'яними стовпами. Меджибізька громада, 21 серпня 2023.
Дах будинку Олени Шевчук підпертий дерев'яними стовпами. Меджибізька громада, 21 серпня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький/Вікторія Мельник

У сусіда Олени — Петра Полодюка на подвір'ї працюють рятувальники. Перекривають дах. Чоловік живе у будинку сам. Каже, що суботньої ночі прокинувся від вибуху.

"Був спалах помаранчевий і хата засвітилася, а через декілька секунд бахнуло і мені очі засипало. Я встав, у мене стеля трохи впала. Двері одні проламалися, вікна повилітали, деякі зовсім, деякі ще трішки залишилися", — розповів Петро Полодюк.

Дах будинку Петра Полодюка перекривають шифером. Меджибізька громада, 21 серпня 2023.
Дах будинку Петра Полодюка перекривають шифером. Меджибізька громада, 21 серпня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький/Вікторія Мельник

Хату Парасковії Довгої за вихідні вже перекрили. Без вікон досі стоїть веранда, каже місцева жителька: "На кухні вибило двері. Веранда вся розкрита і без скла".

Парасковія Довга на веранді власного будинку. Там вибито скло та зірвано покриття. Меджибізька громада, 21 серпня 2023.
Парасковія Довга на веранді власного будинку. Там вибито скло та зірвано покриття. Меджибізька громада, 21 серпня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький/Вікторія Мельник

Чи не в кожному подвір’ї села чути звуки молотка — люди ремонтують будинки, які пошкодило під час російської атаки в ніч на 19 серпня. У селі їх 350, розповідає Меджибізький селищний голова Олександр Ткач.

Що відомо про обстріл Хмельниччини в ніч на 19 серпня

  • У ніч на 19 серпня армія Росії завдала чергового удару шахедами по Хмельниччині.
  • Близько чотирьох сотень будівель пошкоджено у Хмельницькій області. Пошкоджень зазнали як адміністративні приміщення, школи, комунальні заклади, так і сотні приватних будинків жителів Меджибізької та Деражнянської громад.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.

На початок