У Запоріжжі встановили новий артоб'єкт

У Запоріжжі встановили новий артоб'єкт

Скульптура Віталія Протосеня "Вхід" у Запоріжжі на Правобережному пляжі
Скульптура Віталія Протосеня "Вхід", яку встановили у Запоріжжі на Правобережному пляжі. Фото: Facebook/Сергій Білов

У Запоріжжі встановили роботу київського скульптора Віталія Протосеня, що називається "Вхід". Новий артоб'єкт розмістили на території Правобережного пляжу.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook директор Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Сергій Білов.

За його словами, чотири роки тому в місті планували створити парк сучасної скульптури, але через пандемію, а згодом і повномасштабне вторгнення, цю ідею відтермінували.

Встановити роботу Віталія Протосеня, за грантовою програмою, запропонували цьогоріч у липні.

"У творчому задумі автора — осмислення нової реальності, де показник безпеки змінює сталі значення, наголошує на крихкості людини та нашому вмінні знаходити вихід з найскладніших ситуацій", – пояснює Сергій Білов.

"Осмислення нової реальності": у Запоріжжі з'явився новий артоб'єкт
Скульптура Віталія Протосеня "Вхід", яку встановили у Запоріжжі на Правобережному пляжі. Фото: Facebook/ Сергій Білов

Скульптура в Запоріжжі створена в рамках міжнародного проєкту "Митець і місто: Резиденція". За рік планують провести опитування серед запоріжців, аби врахувати їхню думку, де має стояти скульптура: на території пляжу або перенести в інше місце.

"Осмислення нової реальності": у Запоріжжі з'явився новий артоб'єкт
Сергій Білов поруч зі скульптурою Віталія Протосеня "Вхід", яку встановили у Запоріжжі на Правобережному пляжі. Фото: Facebook/Сергій Білов

"Сподіваюсь, що цей кейс стане початком великого проєкту зі створення парка сучасної скульптури в Запоріжжі", – резюмував директор департаменту культури і туризму Запорізької міської ради Сергій Білов.

Що відомо про проєкт "Митець і місто: Резиденція"

Резиденція об'єднала скульпторів та архітекторів з різних міст України, які створили свої концепції надихаючись образами Запоріжжя та німецького міста Галле. 7 робіт показали у Галле 9 червня 2022 року.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок