В Ірпінській громаді пришвидшать обробку заяв в рамках проєкту єВідновлення — Кравченко

В Ірпінській громаді пришвидшать обробку заяв в рамках проєкту єВідновлення — Кравченко

В Ірпінській громаді пришвидшать обробку заяв в рамках проєкту єВідновлення — Кравченко
Фото: Руслан Кравченко - голова Київської ОДА / Facebook

Київська обласна військова адміністрація пришвидшить обробку заяв у рамках проєкту єВідновлення в Ірпінській громаді. Щоб активізувати відповідну роботу, направлені додаткові фахівці.

Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації із посиланням на начальника КОВА Руслана Кравченка.

За його словами, комісії, створені в територіальних громадах, повинні пришвидшити розгляд заяв щодо компенсації за пошкоджене російськими військами житло в рамках програми єВідновлення. Програма реалізується понад три місяці. І цього часу достатньо, щоб вирішити всі технічні проблеми, які виникали в комісій на початку роботи.

"На сьогодні Київська область — серед лідерів за кількістю подання заяв, і комісії мають максимально швидко їх опрацьовувати. Попри це, деякі територіальні громади ледь опрацювали 30 відсотків заяв. Зокрема, йдеться про Ірпінську. Більш ніж за три місяці люди подали понад 2,8 тис. заяв. Але із них не опрацювали навіть однієї тисячі",— каже Кравченко.

Зазначається, що в комісії немає достатньої кількості фахівців, щоб обробляти таку кількість заяв. Тому обласна адміністрація направила до Ірпінської територіальної громади 5 фахівців для пришвидшення роботи.

У КОВА зауважили, що наразі на Київщині в рамках програми єВідновлення погоджено виплату допомоги на загальну суму понад 231 млн грн. З моменту старту програми жителі області подали понад 7,8 тис. заявок на отримання коштів. Позитивне рішення ухвалене більш ніж за 2,6 тис. заявок.

Максимальна сума компенсації на відновлення одного об'єкта під час першого етапу — 200 тис. грн. Ці кошти мають бути витрачені на поточні ремонти. З 1 серпня також реалізується другий етап єВідновлення. Йдеться про компенсацію за знищене житло та подання заявки на отримання безготівкового сертифіката для придбання нової квартири чи будинку, підсумували в адміністрації.

Що відомо про руйнування і відновлення Київщини

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад.

Критичних руйнувань завдано в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ в області було зруйновано чи пошкоджено 27 226 об’єктів. Основний "удар" припав саме на житло – 24,3 тис. об'єктів. Крім цього, постраждали 227 шкіл та садочків, 125 адміністративних будівель і ЦНАПів, 128 медичних закладів, 138 культурних та релігійних споруд.

Станом на початок серпня 2023 року в регіоні повністю та частково відновили 12,5 тисяч пошкоджених об'єктів: більше 11 тисяч багатоквартирних та приватних будинків, 187 дитсадків та шкіл, 101 медзаклад, 68 адмінбудівель та ЦНАПів.

На Київщині створюють Каталог відновлення області, де можна дізнатись про відремонтовані об'єкти за кошти з резервного держбюджету протягом 2022 року. Торік звідти на ремонт в області виділили понад 700 млн грн.

У червні 2023 року в системі Prozorro оголосили перші торги на відновлення об'єктів інфраструктури на Київщині. Це житло у Бучі, Макарові, Вишгороді та адмінбудівля у Бородянці.

На початок