У Полтаві мешканці будинку скаржаться на те, що підвал – у приватній власності: що робити людям

У Полтаві мешканці будинку скаржаться на те, що підвал – у приватній власності: що робити людям

Підвал у будинку, що по вулиці Європейській
Суспільне Полтава

У Полтаві мешканці багатоповерхівки на вулиці Європейська, 12, побоюються, що залишаться без доступу до підвалу, в якому, зокрема, прокладені комунікації і яке використовували як укриття.

Житель багатоповерхівки на вулиці Європейській, 12, Олександр Закревський розповів про підвал у будинку. За словами чоловіка, нещодавно він дізнався, що це приміщення – у приватній власності. При цьому власник приміщення потрапити до нього не може.

"Він піднявся до мене, сказав: Дайте ключ від мого підвалу. Я трохи здивувався. Взяв ключ, спускаюсь, питаю: "Ви хто?". Власник цього підвалу, він сказав. На якій підставі? Він скинув договір купівлі-продажу, який оформлений між ним і відділом державного майна (управління майном комунальної власності – ред.) у міськвиконкомі. Це технічне приміщення, яке забезпечує життєдіяльність у прямому сенсі цього слова", ― пояснив мешканець будинку Олександр Закревський.

У Полтаві мешканці будинку скаржаться на те, що підвал – у приватній власності: що робити людям
Комунікації у приміщенні підвалу. Суспільне Полтава

"Погрожує зняти двері і поставити свій ключ. Якщо він помістить туди свої речі, я не розумію, яким чином туди будуть заходити мешканці будинку. Він скаже, що ми щось вкрали або ще щось. По-друге, там всього півтора метри приміщення, тобто висота приміщення – людина там не зможе стояти. Він почне копати будинок вниз. Це означає тріщини по дому, ремонтувати це він потім не буде", ― розповіла мешканка будинку Поліна Ємець.

Підвал був у комунальній власності міста до 2008-го. Тоді його приватизували згідно з рішенням сесії, говорить начальниця міського управління майном Наталія Курнакова.

"102 квадратних метри за рішенням сесії був наданий дозвіл на приватизацію шляхом викупу. Всі дії відбувались виключно у межах Закону "Про приватизацію", оформлено право власності на це приміщення. На той час дуже багато приміщень підвальних було приватизовано, підприємці їх привели до належного стану, бо у будь-якому в більшості вони були в дуже занедбаному стані", ― розповіла начальниця міського управління майном Наталія Курнакова.

У Полтаві мешканці будинку скаржаться на те, що підвал – у приватній власності: що робити людям
Мешканці будинку використовували підвал, як укриття. Суспільне Полтава

Цей підвал під час війни використовували, зокрема, як укриття, говорить мешканка будинку Ольга Сініктутова.

"Будинок 1913-го року, йому дуже багато вже років, і, звичайно, комунікації всі у дуже жахливому стані. Декілька разів, я думаю, як і всі полтавці, які були нажахані цією війною, спускалися, де тільки могли. І ми всім під’їздом теж спускалися і сиділи, не знали, на що нам чекати. У нас є головні, так би мовити, у будинку, мешканці, і в них є ключі, які викликають відповідні служби. Течуть труби. Звичайна така ситуація – комунікації вже дуже-дуже старі", ― розповідає мешканка будинку Ольга Сініктутова.

"Я розумію, що потрібен людям до певних вузлів доступ. Це разом потрібно оговорювати, з ними, з проєктантами. Звісно, що я не залишу людей без доступу до якогось перекриття. Звісно, доступ має бути, він буде, але як це зробити, це ми повинні вирішувати разом. А на зараз немає ні діалогу, ні потрапити туди я не можу", ― розповідає власник підвального приміщення Максим Семенець.

У Полтаві мешканці будинку скаржаться на те, що підвал – у приватній власності: що робити людям
У підвалі не проводили ремонтні роботи. Суспільне Полтава

Для того, щоб розібратися, чи було порушене законодавство при укладенні угоди, необхідно насамперед проаналізувати всі документи, говорить юрист Олексій Любченко.

"Крім того, у контексті цієї ситуації цікавим є рішення Конституційного суду України від 3 березня 2004-го року. Все ж таки право на допоміжні приміщення – воно виникає з моменту отримання права власності на квартиру, і для цього не потрібно вжиття ніяких додаткових дій. В залежності від вимог у межах позовної заяви, мова може йти про різні варіанти. Зокрема, мова може йти про визнання договору недійсним купівлі-продажу за наявності відповідних підстав" ― пояснив юрист Олексій Любченко.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок