"Припустився помилок". МЮ розірвав контракт з Грінвудом попри виграний суд через звинувачення у домашньому насиллі

"Припустився помилок". МЮ розірвав контракт з Грінвудом попри виграний суд через звинувачення у домашньому насиллі

"Припустився помилок". МЮ розірвав контракт з Грінвудом попри виграний суд через звинувачення у домашньому насиллі
Мейсон Грінвуд у складі "Манчестер Юнайтед". Фото: AP Photos

Гравець був відсторонений від тренувань та матчів з січня 2022-го.

"Манчестер Юнайтед" розірвав контракт з Мейсоном Грінвудом після завершення внутрішнього розслідування на тлі кримінального обвинувачення. Про це повідомила пресслужба клубу.

У січні 2022 року Грінвуд був заарештований за підозрою у зґвалтуванні та домашньому насиллі над його тодішньою дівчиною. Після цього керівництво клубу вирішило відсторонити футболіста від тренувань та матчів до з'ясування усіх обставин справи.

Кримінальні звинувачення були зняті з гравця у лютому, але гравець так і не повернувся до тренувань. Ба більше, "Манчестер Юнайтед" розпочав внутрішнє розслідування щодо гравця.

За інформацією The Athletic, перед стартом сезону 2023/24 керівництво "Манкуніанців" схилялося до того, щоб повернути Грінвуда до складу. Це викликало негативну реакцію у громадськості: зокрема, англійська політикиня Зара Султана назвала "огидним" рішення "Манчестер Юнайтед".

У понеділок, 21 серпня, МЮ повідомив, що після завершення розслідування вирішив відпустити футболіста попри те, що у Грінвуда та клубу є чинний контракт до літа 2025 року. У своїй заяві клуб зазначив, що сторони дійшли висновку про те, що Мейсону буде набагато краще повернутися до футболу деінде.

"На підставі наявних у нас доказів ми дійшли висновку, що опублікований в Інтернеті матеріал не надає повної картини злочинних дій Мейсона, у яких його спочатку звинувачували. Проте, як публічно визнає гравець, він припустився помилок, за які несе відповідальність. Усі зацікавлені сторони, включаючи Мейсона, визнають труднощі, пов’язані з відновленням його кар’єри в "Манчестер Юнайтед". Тому було взаємно погоджено, що для футболіста буде доцільно зробити це поза "Олд Траффорд", і тепер ми будемо працювати з Мейсоном, щоб досягти цього результату", – йдеться у заяві клубу.

Реакція футболіста на рішення клубу

Мейсон Грінвуд відруагував на рішення "Манчестер Юнайтед" власною заявою, яку наводить ESPN. У ній гравець нагадує про те, що з нього раніше зняли усі кримінальні звинувачення, але він йде з клубу, щоб продовжити кар'єру без наслідків для МЮ.

"Мене виховали з усвідомленням, що насильство чи зловживання в будь-яких стосунках — це неправильно. Я не робив того, що мені інкримінують, і в лютому з мене зняли всі звинувачення. Однак повністю визнаю, що робив помилки у своїх стосунках, і беру на себе свою частку відповідальності за ситуації, які призвели до публікації в соціальних мережах. Найкращим рішенням для всіх нас є те, що я продовжу футбольну кар'єру поза "Олд Траффорд", де моя присутність не буде відволікати клуб".

Хто такий Мейсон Грінвуд

  • Мейсон Грінвуд – 21-річний англійський форвард.
  • У березні 2019 року Грінвуд дебютував у складі МЮ та провів за команду 129 матчів у всіх турнірах, забивши 35 м'ячів.
  • У лютому 2021-го МЮ підписав новий контракт з Грінвудом, розрахований до середини 2025 року.
  • У 2020 році дебютував у складі дорослої збірної Англії, коли зіграв 12 хвилин у матчі Ліги націй проти Ісландії.
На початок