В Запоріжжі відбулася всеукраїнська зустріч палеонтологів

В Запоріжжі відбулася всеукраїнська зустріч палеонтологів

В Запоріжжі відбулася всеукраїнська зустріч палеонтологів

У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відбулась зустріч палеонтологів з різних куточків України. Науковці працюють у рамках грантового проекту американського палеонтологічного товариства «Палеосайти території Придніпров’я в контексті розвитку місцевих музеїв».

Фахівці ділилися результатами роботи з дослідження змін природних умов на території України протягом мільйонів років, розповіли про палеонтологічну експедицію на узбережжя Каховського водосховища, та передали Запорізькому музею колекцію скам’янілих залишків вимерлих тварин.

В Запоріжжі відбулася всеукраїнська зустріч палеонтологів

Археологічні знахідки передані до Запорізького краєзнавчого музею

Старший науковий співробітник відділу природи Запорізького обласного краєзнавчого музею Тамара Деркач наголосила, що досконале вивчення сучасних змін клімату неможливе без розуміння кліматичних змін у минулому.

"От ці залишки показують нам фактичний матеріал, як змінювалися природні умови їх існування від морських умов до тропічних, субтропічних, до савани, до пустельних, до льодовикових, до лісостепових, степових, напівпустельних. Ці залишки тварин як раз відображають ті зміни, які були на нашій території. На території України і усього світу", - сказала Тамара Деркач.

Розповідали про співробітництво вчених з музеями, які надають інформацію, про цікаві знахідки та важливі експедиції. Не менш важливі і наукові роботи, які пишуться в регіонах, і допомагають розбудовувати якісну теоретичну базу для спільної роботи.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди