"Одне з найдавніших ремесел": у Рівному в етносаду відбувся майстер-клас із ткацтва

"Одне з найдавніших ремесел": у Рівному в етносаду відбувся майстер-клас із ткацтва

майстер-клас з ткацтва
Фото: Суспільне Рівне

У Рівному відбувся майстер-клас із ткацтва. Його учасники виготовляли крайку Вузький пояс, за допомогою якого утримувався стегновий незшитий, а пізніше зшитий одяг. та серветку під керівництвом чотирьох майстринь народної творчості. Як розповіла організаторка Ірина Баковецька-Рачковська, захід відбувся в рамках семінару "Нематеріальна культурна спадщина у громадах". Такою технікою, за її даними, володіють кілька десятків жительок області.

Майстер-клас з ткацтва влаштували в етносаду обласного центру народної творчості.

Відвідувачка Марія Демчук каже, що вперше вчиться робити крайку:

"Я — людина молода, але мене це цікавить. Ми хочем, аби жило те автентичне, і щоб наша молодь бачила, як жили люди, чим вони жили".

Марія Шершун — вчителька української мови та літератури Злазненського ліцею. Ткацтвом, розповідає, займається здебільшого вечорами, у вільний час:

"Ткацтвом я займаюся вже десь років 20. З самого дитинства було бажання допомогти бабусі: десь човника подати, десь сісти за верстат поткати. Але ткати почала, як вийшла заміж. У свекрухи в хаті стояв верстат і, звісно, мені довірили уже виткати свої перші рушники, перші килими. А тепер у мене є свій верстат, я можу працювати і дітей навчати".

"Це — ідентифікатор регіональної культури": у Рівному провели майстер-клас із ткацтва
Фото: Суспільне Рівне

Майстриня Галина Логощук займається ткацтвом з дитинства, знання перейняла від матері. Працює на верстаті, якому понад 200 років. Каже, знання треба передавати, показуючи кожен етап на верстаті.

"Це — ідентифікатор регіональної культури": у Рівному провели майстер-клас із ткацтва
Фото: Суспільне Рівне

Директорка обласного центру народної творчості Ірина Баковецька-Рачковська пояснює, такі майстер-класи організовують, аби захистити та зберегти нематеріальну культурну спадщину Рівненщини та України:

"Це — ідентифікатор української ідейності, регіональної культури. Основний із аспектів — це ткацтво, одне як із найдавніших ремесел, яке побутує в нас на Рівненщині, яке зберігається і промується нашими майстринями народної творчості. Їх не так багато, але ці люди передають це ремесло з покоління до покоління".

Станом на 2023 рік, за даними Ірини Баковецької-Рачковської, майстерністю ткацтва в області володіє приблизно три десятки жінок.

Авторка: Вікторія Стасюк

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок