В обласній лікарні Черкас лікарки-переселенки отримали безоплатні щеплення від раку шийки матки. До благодійного проєкту долучилися 25 співробітниць, розповів Суспільному головний лікар закладу Віталій Шило.
Лікарка Вікторія Качалко працює в обласній лікарні кардіологом. До Черкас переїхала у квітні 2022 року з Херсона. Нині вирішила зробити щеплення:
"Хочу максимально запобігти можливим розвиткам хвороби при цьому вірусі".
Безоплатне обстеження та щеплення для її колег, які через повномасштабну вимушено опинилися у Черкасах, влаштували, завдяки іноземним благодійникам, місцевий осередок Ротарі клубу, пояснила керівниця проєкту Ольга Палійчук.
"Етап тестування вже закінчується в Львівській і Черкаській області. Почали в січні, якраз перед повномасштабною війною. Звичайно, зараз, під час воєнних дій, проєкт трансформувався, бо збільшилася кількість жінок переселенок, бо це та група, яка обстежується у цьому проєкті".

Через стрес, викликаний війною, нині стрімко збільшується кількість хворих на онкологію, додала завідувачка гінекологічного відділення Марина Пікуль:
"Якщо кожні 3-4 хвилини в Україні помирає жінка від раку шийки матки, то ви розумієте, що він дуже поширений. Вірус папіломи це прямий шлях до раку шийки матки. Тому вакцинація дуже важлива".
Пропозицію взяти участь у такому проєкті ухвалили без вагань, розповів директор обласної лікарні Віталій Шило:
"Це жінки, які будуть народжувати. Жінки, які не будуть хворіти на онкопатології. Це жінки – наше майбутнє. Сьогодні 25 жінок були провакциновані. А взагалі планується 50".

Подібні щеплення, пояснила завідувачка гінекологічного відділення Марина Пікуль, в європейських країнах внесені до календаря обов’язкових. Було б добре, вважає, аби і в Україні таку практику взяли на озброєння:
"Бо якщо вакцину вводити жінці інфікованій вірусом папіломи, то за нею ще треба наглядати. Якщо ви не інфіковані – вам зробили вакцину — один раз на все життя, і ви можете дихати спокійно".

Вакцинацію від раку шийки матки, пояснила Марина Пікуль, можна робити дівчатам з 9-13 років до початку статевого життя і проконсультувавшись із дитячим гінекологом. І до 50 років. Не зайвим, каже лікарка, таке щеплення буде зробити і чоловікам. Оскільки у них вірус папіломи людини може провокувати рак простати.
Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди
Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України
Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України