Щеплення проти раку шийки матки: у Черкасах вакцинувалися лікарки

Щеплення проти раку шийки матки: у Черкасах вакцинувалися лікарки

Щеплення проти раку шийки матки: у Черкасах вакцинувалися лікарки
Суспільне: Черкаси

В обласній лікарні Черкас лікарки-переселенки отримали безоплатні щеплення від раку шийки матки. До благодійного проєкту долучилися 25 співробітниць, розповів Суспільному головний лікар закладу Віталій Шило.

Лікарка Вікторія Качалко працює в обласній лікарні кардіологом. До Черкас переїхала у квітні 2022 року з Херсона. Нині вирішила зробити щеплення:

"Хочу максимально запобігти можливим розвиткам хвороби при цьому вірусі".

Безоплатне обстеження та щеплення для її колег, які через повномасштабну вимушено опинилися у Черкасах, влаштували, завдяки іноземним благодійникам, місцевий осередок Ротарі клубу, пояснила керівниця проєкту Ольга Палійчук.

"Етап тестування вже закінчується в Львівській і Черкаській області. Почали в січні, якраз перед повномасштабною війною. Звичайно, зараз, під час воєнних дій, проєкт трансформувався, бо збільшилася кількість жінок переселенок, бо це та група, яка обстежується у цьому проєкті".

25 лікарок-переселенок щепили проти раку шийки матки
Суспільне: Черкаси

Через стрес, викликаний війною, нині стрімко збільшується кількість хворих на онкологію, додала завідувачка гінекологічного відділення Марина Пікуль:

"Якщо кожні 3-4 хвилини в Україні помирає жінка від раку шийки матки, то ви розумієте, що він дуже поширений. Вірус папіломи це прямий шлях до раку шийки матки. Тому вакцинація дуже важлива".

Пропозицію взяти участь у такому проєкті ухвалили без вагань, розповів директор обласної лікарні Віталій Шило:

"Це жінки, які будуть народжувати. Жінки, які не будуть хворіти на онкопатології. Це жінки – наше майбутнє. Сьогодні 25 жінок були провакциновані. А взагалі планується 50".

25 лікарок-переселенок щепили проти раку шийки матки у Черкасах
Суспільне: Черкаси

Подібні щеплення, пояснила завідувачка гінекологічного відділення Марина Пікуль, в європейських країнах внесені до календаря обов’язкових. Було б добре, вважає, аби і в Україні таку практику взяли на озброєння:

"Бо якщо вакцину вводити жінці інфікованій вірусом папіломи, то за нею ще треба наглядати. Якщо ви не інфіковані – вам зробили вакцину — один раз на все життя, і ви можете дихати спокійно".

У Черкасах роблять щеплення проти раку шийки матки
Суспільне: Черкаси

Вакцинацію від раку шийки матки, пояснила Марина Пікуль, можна робити дівчатам з 9-13 років до початку статевого життя і проконсультувавшись із дитячим гінекологом. І до 50 років. Не зайвим, каже лікарка, таке щеплення буде зробити і чоловікам. Оскільки у них вірус папіломи людини може провокувати рак простати.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок