Ураган "Гіларі" накрив мексиканський штат Нижня Каліфорнія перед тим, як вразити США

Ураган "Гіларі" накрив мексиканський штат Нижня Каліфорнія перед тим, як вразити США

ЗМІ
Люди гуляють під дощем в Лос-Анджелесі, 20 серпня 2023 року, фото: АР
Люди гуляють під дощем в Лос-Анджелесі, 20 серпня 2023 року, фото: АР

Ураган "Гіларі" досяг мексиканського півострова Нижня Каліфорнія, принісши в регіон зливи, які можуть призвести до небезпечних для життя повеней як у Мексиці, так і в Сполучених Штатах. Це буде перший випадок за 80 років, коли тропічний шторм накриє Південну Каліфорнію та Неваду, влада серйозно ставиться до небезпеки.

Про це пише The New York Times.

Мексиканська влада повідомила про загибель однієї людини у місті Санта-Росіта, коли автомобіль віднесло у море. Ще чотирьох людей вдалося врятувати. У Тіхуані, на кордоні зі США, побоюються зсувів на крутих схилах пагорбів, де живе чимало людей. У Нижній Каліфорнії стихія затопила дороги.

Метеорологи кажуть, що хоча ураган трохи ослабнув у неділю і вже не належить до 4 категорії, він досі небезпечний. Ймовірно він ще більше ослабне, перш ніж вдарить по Сполучених Штатах. Очікують раптові повені, зсуви, зливи, можливі торнадо та вимкнення електроенергії.

За даними Національного центру ураганів США (NHC), на початку неділі максимальна швидкість вітру сягнула 140 км/год.

До групи ризику належать Лонг-Біч, Лос-Анджелес, Малібу, Санта-Моніка, Беверлі-Хіллз. Жителям рекомендують залишатися вдома, щоб уникнути небезпечних повеней. Власникам приватних будинків та крамниць уздовж узбережжя і пляжів роздають мішки з піском, щоб убезпечитися від стихії.

Мерка Лос-Анджелеса Карен Басс закликала жителів залишатися вдома, поки шторм пройде.

"Уникайте поїздок. Якщо вам не потрібно бути в дорозі, будь ласка, не сідайте в машину", — сказала вона на пресконференції в неділю.

У США через ураган, що наближається, вже порушено авіасполучення і скасовано спортивні заходи. Університет штату Каліфорнія в Лос-Анджелесі скасував заняття у понеділок, обґрунтувавши це тим, що студенти та викладачі можуть зіткнутися з небезпекою під час поїздки до закладу. Також скасовують чи переносять заходи музеї у Каліфорнії.

Метеорологічна служба попереджає про перекриття доріг через зсуви та повені. У горах і каньйонах очікується значна активність каменів і селевих потоків.

У Лас-Вегасі оголошено надзвичайний стан через тропічний шторм "Гіларі". Округ зробив офіційну заяву, щоб у разі потреби мати додаткові ресурси.

Згідно з попередженням, національна зона відпочинку "Лейк Мід" закрита для будь-якого використання. Озеро та навколишня дика місцевість є популярними місцями для катання на човнах, походів і кемпінгу.

Національна метеорологічна служба Сан-Дієго попередила, що очікує опадів, які можуть затопити деякі території, стихія може мати катастрофічні наслідки в гірських і пустельних районах.

На початок