Змішаний, дистанційний або офлайн. У якому форматі планують почати новий навчальний рік на Дніпропетровщині

Змішаний, дистанційний або офлайн. У якому форматі планують почати новий навчальний рік на Дніпропетровщині

Доповнено
Змішаний, дистанційний або офлайн. У якому форматі планують почати новий навчальний рік на Дніпропетровщині
Фото: Суспільне Тернопіль

На Дніпропетровщині планують розпочати навчальний рік з 1 вересня. Формат, у якому проходитиме освітній процес, батьки обирають самі серед трьох можливих варіантів – змішаний, дистанційний або офлайн. Про те, у якому форматі планують розпочати навчання в різних містах Дніпропетровщини, – у матеріалі Суспільного.

Дніпро

У Дніпрі пропонують запровадити змішану форму навчання – 80% за партами, а 20% онлайн. Про це йдеться у пресрелізі Дніпропетровської міської ради, який отримало Суспільне.

Втім такий формат навчання буде можливий за наявності укриття в закладі освіти або ж біля нього. Наразі у Дніпрі 116 шкіл зі 154 мають найпростіші укриття, які відповідають вимогам. Ті школи, які не мають сховищ, працюватимуть на базах тих, де воно є. Також у тих школах, де укриття не може вмістити всіх учнів – навчатимуться у дві зміни.

"За санітарними нормами молодша школа буде у першу зміну, старша – у другу. Перша зміна триватиме з 08:00 і до 11:25, а друга з 12:00 і до 16:25. Наші музичні, спортивні та художні школи будуть підлаштовуватись під цей час, аби діти встигали відвідувати і їх", – йдеться у повідомленні міськради.

Нині батьки Дніпра продовжують обирати форми навчання для дітей та подають відповідні заяви до навчальних закладів.

Школярі у Дніпрі розпочнуть навчання з 4 вересня за змішаною формою навчання, повідомили у Департаменті гуманітарної політики Дніпровської міської ради.

Кам'янське

У Кам'янському планують відновити навчання в очному форматі. Для цього в школах облаштовують більші укриття. Закінчити роботи мають до 1 вересня, повідомили на сайті міськради.

"Кам’янське – одне з небагатьох міст України, де минулого року більшість дітей мали змогу навчатися безпосередньо в школах за партами. Цього року нарощуємо потенціал, залучаючи ще більше дітей до навчання офлайн, для цього проводяться роботи зі збільшення кількості місць в укриттях", – мовиться у повідомленні.

Кривий Ріг

У Кривому Розі діти навчатимуться дистанційно з можливістю надання консультацій у режимі офлайн. Про це повідомив керівник ради оборони міста Олександр Вілкул у своєму Telegram-каналі.

Кількість таких консультацій у школах, де є укриття, для кожного окремого класу визначатимуть вчителі спільно з батьківськими комітетами.

Зокрема, 109 шкіл міста мають обладнанні укриття та сертифікацію від ДСНС. Також всі школи та дитячі садки готові до можливих блекаутів взимку: їх забезпечили генераторами та тепловими гарматами.

Новомосковськ

У Новомосковську навчальний рік розпочнуть у дистанційній формі навчання. Протягом вересня школи впроваджуватимуть змішане навчання відповідно до заяв батьків учнів, повідомив міський голова Сергій Рєзнік.

"За даними Управління освіти, 82% батьків міста підтримують саме дистанційну форму освіти. І це логічно, враховуючи, що російська наволоч все частіше цілеспрямовано обстрілює цивільну інфраструктуру. Ми не маємо ризикувати нашими дітьми", – йдеться у повідомленні.

Нікополь

У Нікополі діти також мають розпочати навчання дистанційно. Про це повідомив очільник міста Олександр Саюк у своєму Telegram-каналі.

Павлоград

Змішаний формат навчання обрали і у Павлограді. Таке рішення ухвалили депутати під час позачергової сесії, мовиться у Telegram-каналі міськради.

Синельникове

У Синельниковому всі заклади освіти готові відновити навчання в змішаному форматі, адже всі вони мають перевірені комісією укриття, сказано на Facebook-сторінці міськради.

Сховища обладнані автономним освітленням, санвузлами, вентиляцією, запасним виходом, аптечками, запасами питної та технічної води, Wi-Fi, необхідними меблями тощо.

Також у кожному навчальному закладі облаштували класи безпеки, де для дітей проводитимуть заняття з основ правил пожежної, мінної безпеки та безпеки життєдіяльності.

Рішення ОВА

Як повідомив начальник обласної військової адміністрації Сергій Лисак, навчальний рік в області розпочнуть офлайн або ж у змішаному форматі у закладах, де це можливо. Наразі до роботи у такому форматі готові 565 ліцеїв та гімназій. Інші 25 працюватимуть дистанційно.

Якщо ситуація в якійсь з громад зміниться – формат освіти скорегують.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок