"Пішла на угоду із власним сумлінням". Заочно підозрюється за держзраду поліцейська з Маріуполя

"Пішла на угоду із власним сумлінням". Заочно підозрюється за держзраду поліцейська з Маріуполя

"Пішла на угоду із власним сумлінням". Заочно підозрюється за держзраду поліцейська з Маріуполя
Ілюстративне фото: pexels

Колишній лейтенантці поліції, яка не виїхала під час захоплення Маріуполя у лютому 2022 року та залишилася працювати в окупації, заочно повідомили про підозру у державній зраді.

Про це повідомили у відділі інформаційної політики Донецької обласної прокуратури.

За даними слідчих, заступниця начальника слідчого відділення поліції № 1 Маріупольського районного управління поліції відмовилась виїжджати з окупованого міста, де її спочатку призначили тимчасово виконуючою обов’язки інспектора сектора кадрового забезпечення, а згодом — слідчим фейкової установи.

Підозрювана за держзраду так звана слідча з Маріуполя
Підозрювана "слідча". Фото: прокуратура Донеччини

"Колишня лейтенант поліції пішла на угоду із власним сумлінням, зрадила присязі працівника правоохоронних органів України та вже за місяць добровільно обійняла псевдопосаду у незаконно створеному «Іллічівському районному відділі Маріупольського міського управління МВС ДНР»", — розповіли у прокуратурі.

У пресслужбі зазначили, що жінка розслідує кримінальні провадження стосовно громадян України, чергує та у складі слідчо-оперативних груп виїжджає на місця подій, а також виконує інші незаконні накази керівництва.

"Зокрема, у червні 2022 року «слідча» зверталась до своїх колишніх колег з проханням щодо надання їй копій матеріалів кримінальних проваджень, зареєстрованих за фактами злочинів проти життя та здоров’я осіб, що були вивезені з окупованої території. При цьому підозрювана мала на меті подальше приведення їх у відповідність до законодавства так званої «ДНР»", — йдеться у повідомленні.

У прокуратурі уточнили, що так звану слідчу звільнили з посади в Україні та позбавили спеціального звання. Її підозрюють за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за санкцією статті — довічне позбавлення волі.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок