Навчання українських пілотів на F-16 вже розпочалися — Резніков

Навчання українських пілотів на F-16 вже розпочалися — Резніков

 F-16
Винищувачі F-16 Королівських ВПС Данії пролітають над площею С. Дауканто під час святкування Дня відновлення держави у Вільнюсі, Литва. Фото: AP/Mindaugas Kulbis

Навчання українських пілотів на F-16 вже розпочалися, однак постачання літаків почнеться після комплексної підготовки льотчиків і технічного персоналу.

Про це в інтерв'ю 24 каналу сказав міністр оборони Олексій Резніков.

За його словами, нині українські пілоти, інженери та техніки в певній кількості розпочали навчання на літаках F-16. До програми навчання також входить навчання з англійської мови, адже базового рівня іноземної недостатньо.

Міністр зазначив, що 11 країн-партнерів увійшли до літакової коаліції. А лідерство щодо проєкту навчання українських пілотів, техніків та інженерів взяли Нідерланди та Данія.

Резніков наголосив, що не сумнівається в тому, що Повітряні сили ЗСУ застосовуватимуть винищувачі F-16. Однак коли саме – питання поки що відкрите.

"Мінімальний термін на підготовку пілотів – 6 місяців", – сказав міністр.

Він зазначив, що ці терміни стали зрозумілими після того, як два досвідчених українських пілоти пройшли тестування у США. Згідно з рівнем їхньої підготовки та здібностей стало зрозуміло, що нормальний мінімум для навчання саме такий.

"Хтось може швидше зможе. Люди талановиті. Але щоби не було ілюзій, може так статися, що частка льотчиків буде готова за 5 місяців, а інженери та техніки не будуть готові. А літак – дуже складна система. Одного пілота недостатньо. Літак не зможе виконувати бойове завдання, якщо немає закріпленої за ним команди. Однак скільки саме треба часу для підготовки інженерів та техніків – невідомо. Щоби будувати виправдані очікування – мінімум 6 місяців. Але не розчаровуйтеся, якщо це буде більше", – сказав Резніков.

Що відомо про передачу Україні західних винищувачів

19 травня прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і голова уряду Нідерландів Марк Рютте оголосили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16. До "авіаційної коаліції" приєднаються і Бельгія та Данія.

Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати можуть надати згоду на передачу Україні сучасних бойових літаків, зокрема F-16, якщо ті не застосовуватимуться для ударів по території РФ.

21 травня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту G7 підтвердив готовність надати допомогу в підготовці українських військових пілотів.

Після саміту G7 стало відомо, що США розблокували навчання українських пілотів на винищувачах та постачання авіатранспорту іншими державами.

Байден підтвердив намір США навчати українських пілотів на F-16, але зауважив, що Київ пообіцяв не застосовувати їх для ударів по території РФ.

На саміті G7 обговорили з партнерами підготовку українських пілотів утім про повноцінну передачу машин говорити зарано, заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

22 травня речник Держдепу Метью Міллер заявив, що постачання Україні винищувачів F-16 є пріоритетом для США та інших союзників. Реалізовувати відповідний план партнери розпочнуть у найближчі місяці.

23 травня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що західні союзники України визначатимуть індивідуально, коли починати навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

На початок