В'ячеслав Кравцов встановив рекорд збірної України з баскетболу за набраними очками

В'ячеслав Кравцов встановив рекорд збірної України з баскетболу за набраними очками

В'ячеслав Кравцов встановив рекорд збірної України з баскетболу за набраними очками
В'ячеслав Кравцов. Фото: ФІБА

Баскетболіст достроково завершив матч проти Хорватії через травму.

Центровий В'ячеслав Кравцов встановив рекорд збірної України за кількістю набраних очок. Сталося це у півфінальному матчі олімпійського прекваліфікаційного турніру проти Хорватії.

Кравцов дебютував за національну команду 16 вересня 2006 року у поєдинку проти Польщі. З того моменту центровий бахрейнського "Аль-Іттіхада" провів за збірну 82 матчі та встановив рекорд за кількістю ігор у її складі.

В останньому матчі, в якому Україна поступилася Хорватії 70:85, Кравцов провів на майданчику майже 15 хвилин. За цей час баскетболіст здобув для команди 15 очок. Завдяки цьому результату В'ячеслав Кравцов став найкращим скорером збірної України.

Попередній рекорд належав Сергію Ліщуку, який у період з 2001-го по 2011 рік за збірну України набрав 596 очок. У поєдинку з хорватами Кравцов покращив цей результат на п'ять очок – за 82 матчі за збірну України центровий приніс команді 603 очки.

Рекордсмени збірної України з баскетболу за набраними очками: топ-5

  1. В'ячеслав Кравцов – 603 очки
  2. Сергій Ліщук – 596
  3. Леонід Яйло – 558
  4. Олександр Лохманчук – 545
  5. Олександр Окунський – 483

У матчі проти Хорватії Кравцов став одним з десяти баскетболістів у заявці збірної, адже перед стартом попередньої олімпійської кваліфікації та під час турніру через травми вибули п'ять гравців. Сам В'ячеслав на початку останньої чверті невдало приземлився на ногу і залишив майданчик з допомогою партнерів.

За результатами медичного огляду, капітан збірної України з баскетболу зазнав пошкодження ахіллового сухожилля. Найближчим часом Кравцов пройде глибоке обстеження, а у разі необхідності – операцію.

Хто такий В'ячеслав Кравцов

  • В'ячеслав Кравцов – 35-річний український баскетболіст. Наразі виступає за "Аль-Іттіхад".
  • Кравцов – рекордсмен збірної України з баскетболу за кількістю матчів та набраними очками.
  • У 2009 році виставляв свою кандидатуру на драфт НБА, однак не був вибраний, а у сезоні 2012/13 став баскетбоілстом "Детройт Пістонс".
  • У чемпіонаті України двічі здобував титул чемпіона: з "Києвом" у 2005 році та з "Донецьком" у 2012-му. В українському чемпіонаті також виступав у період з 2020-го по 2022 рік у складі "Дніпра".
На початок