"Не вийде живим, якщо його не витягти": на політв'язня Приходька здійснюється психологічний тиск у російській колонії

"Не вийде живим, якщо його не витягти": на політв'язня Приходька здійснюється психологічний тиск у російській колонії

"Не вийде живим, якщо його не витягти": на політв'язня Приходька здійснюється психологічний тиск у російській колонії
Фото: Ґрати

До 65-річного політв’язня Олега Приходька, якого окупаційна влада засудила до 5 років колонії суворого режиму, росіяни систематично застосовують психологічний тиск у виправній колонії №2 Краснодарського краю РФ. Найчастіше кримчанина тримають в одиночній камері, де він перебуває в інформаційному вакуумі.

Про це повідомила його донька Наталія Приходько (Швецова) у коментарі Центру прав людини ZMINA.

Члени його сім'ї майже не отримують інформації щодо того, що відбувається з політв'язнем, адже йому не дають телефонувати родичам. Водночас кримчанин зміг зв'язатися з рідними під час етапування з Владимира до Краснодару.

“Він зателефонував нам, спитав, чи отримуємо ми його листи? А ми отримали тільки два, хоча він їх десятками писав. І ми йому десятками. Йому навіть наші листи не віддають”, - зазначила Наталія.

Востаннє рідні бранця Кремля намагалися побачитися з ним 16 січня у Владимирі, адже побачень з ним теж не дають. Вони добиралися до міста 38 годин, але слідчий не дав побачення.

"Уявіть собі, ми по зимі, по кучугурах йшли. Простояли біля СІЗО весь день, думали, може, все ж таки дозволять побачити його. Але ні. Батько на нас чекав. Це ж тортури, розумієте? Коли людині не лише фізичне, а й психічне здоров’я намагаються зламати”, — розповіла вона.

Крім того, на Приходька росіяни намагаються тиснути через його родичів, зокрема, залякують, щоб чоловік погодився на умови тюремників.

"Казав, що до нас можуть прийти, щось підкинути, й у нас будуть проблеми. Тоді я йому відповіла, щоб він не піддавався на жодні провокації”, — уточнила його дочка.

Також політв'язню не надають медичної допомоги, незважаючи на вік та проблеми зі здоров’ям. Ліки в нього є лише від рідних.

На даний момент російський суд розглядає ще одну справу проти Приходька, якому шукають адвоката.

“Він просто звідти не вийде живим, якщо його не витягти. Людині вже скільки років. Якщо з ним щось станеться, нам навіть його тіло не передадуть, розумієте?”, — наголосила Наталія.

Що відомо про Олега Приходька

  • 65-річного активіста і українського патріота, жителя селища Оріхове Сакського району Криму Олега Приходька затримали 10 жовтня 2019 року. ФСБ звинуватила його в підготовці до терористичного акту і незаконному виготовленні вибухових речовин.
  • Його дочка Наталія раніше розповідала Суспільному Крим про сфабриковані справи щодо кримського активіста, проукраїнську позицію, тортури та складнощі зі здоровʼям, які наразі має кримський активіст.
  • У березні 2021 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону виніс йому вирок у вигляді 5 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Він відбуває покарання у Володимирському централі, який має славу місця тортур ув’язнених.
  • Українського активіста окупанти звинувачують по ст.30 ч.1 і ч.1 статті 205 («Приготування до вчинення терористичного акту»), ч.1 статті 222 («Придбання і зберігання вибухових речовин») та ч.1 статті 223-1 («Виготовлення вибухових речовин») КК РФ.
  • 19 лютого 2022 року його етапували з Владимира у невідомому напрямку.
  • 17 січня 2023 року Ворошиловський райсуд Ростова-на-Дону збільшив термін ув'язнення для Олега Приходька на місяць, визнавши його винним у нібито неповазі до суду. Під час судового процесу він нібито ображав свідків обвинувачення, зокрема, співробітників ФСБ.
  • 28 квітня проти нього порушено нову кримінальну справу і політв'язень залишився без адвоката.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок