"Прапор для мене — це дух український, це незламна нація": волонтерка Лілія Лях про свою колекцію жовто-блакитних стягів

"Прапор для мене — це дух український, це незламна нація": волонтерка Лілія Лях про свою колекцію жовто-блакитних стягів

Волонтерка з Томаківки про колекцію прапорів
Лілія Лях, волонтерка. Фото: Суспільне Запоріжжя

Волонтерка з Томаківки Дніпропетровської області Лілія Лях, яка допомагає військовим на Запорізькому напрямку, колекціонує прапори. Має 15 українських стягів, підписаних військовими. Каже, захопилася цим влітку 2022 року. Кожен жовто-блакитний стяг має свою історію.

З початку війни Лілія волонтерить. У лютому 2022 року з рідними та однодумцями почала виготовляли бронежилети.

"Нас багато, хто знав, друзі з-за кордону. Мені вдалося логістику вибудувати. Закупила в Стамбулі тканину - Оксфорд 1200, почали відшив плитоносок. Ми виготовили 330 броників. Я інколи і сама їжджу в Польщу, ганяю автівки, шукаю. Збираємо, ремонтуємо, фарбуємо. Дуже велика кількість людей залучено".

прапори
Лілія Лях, волонтерка. Фото: Суспільне Запоріжжя

Допомогу жінка надсилає, зокрема, і військовим на Запорізький напрямок:

"Ми передаємо на медроту, Запорізький напрямок, ящик серветок, медикаменти. Диклофенак, парацетамол, перев’язка вітаміни".

Аби віддячити — військові почали підписувати та надсилати Лілії жовто-блакитні стяги та прапори своїх підрозділів. Частину з яких волонтерка подарувала благодійникам за кордон:

прапори
Прапориз колекції Лілії Лях. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Більше десятка роздали за кордон, до нас з Англії приїжджали, з Британії, з Уельсу, Польщі. Ми передаємо підписані прапори. Коли нам дають два прапори однаково розписані, привозять тоді ми двійника віддаємо. Зараз ми вже припинили віддавати те, що в одному екземплярі".

Лілія Лях розповідає, кожен прапор в її колекції має свою історію. Втім, є один — найдорожчий. Разом із ним її два сини обороняли Бахмут. Тримаючи його в руках пересуватися вулицями майже повністю окупованого міста — розповідає жінка:

прапори
Прапор, з яким сини Лілії обороняли Бахмут. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Цей прапор був в центрі Бахмута. Тут останній підпис мого сина. Цей прапор лежав на домовині мого сина, зверху. І хлопці забрали туди ж у Бахмут, розписали і нам повернули".

Сини Лілії — старший Максим та молодший Іван стали захист країни у квітні 2022 року. На бойові позиції потрапили 4 травня, рівно за рік Максим загинув від кулі снайпера —розповідає Лілія Лях:

прапори
Фото: Суспільне Запоріжжя

"Врятувавши молодшого, було поранення в молодшого. Були вуличні бої, це був центр Бахмута. Хоча вони були навчені, вони навчались на ПЗРК, “Ігла”, “Стінгер”. Вони були оператори ПЗРК, вони були на пушці, але їх кинули, як піхоту. Він зробив професійно. Він йому зробив дуже складну трахеостому. Молодший сидів 9 годин без знеболювального".

Нині молодший Іван проходить реабілітацію після поранення та допомагає іншим захисникам разом із матір’ю у волонтерському центрі, котрий завішений українськими прапорами.

"Український прапор для мене — це дух український, це незламна нація, це сильна нація. Український прапор асоціюється, зараз він популярний у всьому світі, тому що таких сильних і незламних людей, як в нас, немає".

прапори
Прапор з колекції Лілії Лях. Фото: Суспільне Запоріжжя

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок