У Дніпрі з фасаду Будинку мистецтв демонтували напис "Червоногвардієць"

У Дніпрі з фасаду Будинку мистецтв демонтували напис "Червоногвардієць"

У Дніпрі з фасаду Будинку мистецтв демонтували напис "Червоногвардієць"
Фото: гуманітарний департамент міськради Дніпра/Telegram

У Дніпрі з фасаду Будинку мистецтв демонтували напис "Кінотеатр "Червоногвардієць". Про це повідомили на сторінці Дніпровського Будинку мистецтв у Facebook.

За повідомленням, роботи провели відповідно до Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Як розповіли Суспільному у пресслужбі міської ради, під час демонтажу бетонні букви напису були пошкоджені.

Історія Будинку мистецтв у Дніпрі

Дніпровський Будинок мистецтв, у якому майже 50 років працював кінотеатр "Червоногвардієць", є пам’яткою архітектури місцевого значення. Автор проєкту будівлі – архітектор Семен Якшин.

Кінотеатр "Червоногвардієць" відкрили 3 березня 1957 року та закрили у 2009-му. У 2012 році він став Будинком мистецтв. До повномасштабного вторгнення тут проводилися кіно- і артфестивалі, актори місцевих театрів показували вистави, проходили колективні та персональні виставки митців.

Що відомо про декомунізацію у Дніпрі

  • У липні 2023 року у Дніпрі зі шпиля будинку по вулиці Робочій демонтували радянську символіку — зірку. У департаменті житлово-комунального господарства повідомили, що замість демонтованої зірки встановлять тризуб.
  • У грудні 2022 року на одному з багатоповерхових будинків Дніпра встановили тризуб замість радянської зірки. Ініціаторами демонтажу були місцеві жителі. Їхній будинок пошкодила ракета армії РФ, люди наполягли на тому, аби після ремонту у них не залишилося жодної згадки про радянщину.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок