Україна програла Хорватії та втратила усі шанси відібратися на Олімпіаду-2024 у баскетболі

Україна програла Хорватії та втратила усі шанси відібратися на Олімпіаду-2024 у баскетболі

Україна програла Хорватії та втратила усі шанси відібратися на Олімпіаду-2024 у баскетболі
Збірна України з баскетболу. Фото: FIBA

Команда припинила боротьбу за путівку на Олімпійські ігри у Парижі.

Збірна України з баскетболу поступилася у півфіналі плей-оф попередньої олімпійської кваліфікації. За крок до фіналу "синьо-жовті" поступилися команді Хорватії.

Україна достроково гарантувала собі участь у плей-оф прекваліфікаційного турніру. Здобувши дві перемоги у двох матчах групового етапу, підопічні Віталія Степановського поступилися Туреччині у боротьбі за перемогу у квартеті С.

З другого місця у своїй групі Україна вийшла на переможця групи D, власне, Хорватію. Протистояння цих команд визначило одного з фіналістів попередньої олімпійської кваліфікації, яка проходить у Туреччині.

Як минув матч Хорватія - Україна

  • Перша чверть пройшла за переваги хорватських баскетболістів, які завершили першу 10-хвилинку з рахунком 24:17.
  • У другій чверті українці змогли скоротити відставання, вигравши її з рахунком 19:18.
  • На велику перерву команди пішли за переваги Хорватії, яка за підсумками двох десятихвилинок вела +6 очок.
  • Після третьої чверті хорватські баскетболісти збільшили свій відрив від українців: Хорватія виграла десятихвилинку 26:16.
  • Заключну чверть українці розпочали активніше і навіть вели у ній у чотири очки. У підсумку остання десятихвилинка завершилася з рахунком 17:18.

Попередня олімпійська кваліфікація. Плей-оф, півфінал

Хорватія – Україна - 85:70 (24:17, 18:19, 26:16, 17:18)

Що відомо про збірну України з баскетболу

  • Чоловіча збірна України жодного разу не брала участь у фінальній частині баскетбольних змагань на Олімпіаді. Загалом на цьому рівні Україна виступала лише у 1994 році, коли жіноча збірна посіла четверте місце.
  • Діставшись другого раунду кваліфікації на ЧС-2023, збірна України пройшла безпосередньо до основної частини відбору наступного Євробаскета.
  • Збірна України пропустить чемпіонат світу-2023 після того, як посіла передостаннє місце у своїй кваліфікаційній групі.
  • Україна точно буде представлена у командному виді спорту на Олімпіаді-2024 - на турнір у Парижі відібралися чоловіки у футболі.
На початок