У Кропивницькому руйнується насип пішохідного мосту через річку Інгул, на який витратили мільйон

У Кропивницькому руйнується насип пішохідного мосту через річку Інгул, на який витратили мільйон

У Кропивницькому руйнується насип пішохідного мосту через річку Інгул, на який витратили мільйон
Руйнації біля пішохідного мосту через Інгул у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому руйнується насип пішохідного мосту через річку Інгул, побудований 2015 року за гроші з міського бюджету. На монтажно-будівельні роботи витратили майже мільйон гривень, розповів Суспільному заступник міського голови Олександр Вергун. З його слів, конструкція мосту перебуває у задовільному стані, а під’їзні й пішохідні шляхи не витримали й десяти років.

На доріжці перед мостом утворилась півметрова яма. Руйнування вперше помітила 2022 року, розповіла кропивничанка Людмила Єфанова: "Хвилюємось, щоб не зруйнувався цей міст. Тому що палі, дивлюсь, відходять, руйнується каміння, попадало".

Пішохідний міст через Інгул
Пішохідний міст через Інгул. Фото: Суспільне Кропивницький

Руйнування біля мосту оглянув заступник міського голови Олександр Вергун. За його словами, конструкція мосту перебуває у нормальному експлуатаційному стані: "За період експлуатації руйнувань зазнали підходи до мосту. Можливо, не досить правильний підібрали метод будівництва під’їзних шляхів, не укріпили ці пішохідні доріжки – чи бетонними конструкціями, чи підпірною стіною".

Міст оглянув заступник міського голови Олександр Вергун
Міст оглянув заступник міського голови Олександр Вергун. Фото: Суспільне Кропивницький

Гарантія на роботу, за угодами з підрядним підприємством "Будсервіс-Монтаж" – шість років, сказав заступник міського голови: "З підрядника вже відповідальність знята за строком давності".

Руйнування біля мосту через Інгул
Руйнування біля мосту. Фото: Суспільне Кропивницький

Журналістка Суспільного приїхала в офіс підприємства-підрядника за адресою його реєстрації. Двері офісу були зачинені. Телефоном озвучити позицію щодо якості будівельних робіт представник підприємства відмовився. Своє ім’я та прізвище не назвав. Щоб озвучити позицію підприємства щодо руйнування мосту, Суспільне направило інформаційний запит.

За словами Олександра Вергуна, нині вивчають договір підряду: "Якщо буде можливість "зачепитися" за якийсь з пунктів договору з виконання робіт, обов’язково зробимо це у якійсь частковій участі в ремонті цього мосту".

Руйнування біля мосту через Інгул
Руйнування біля мосту. Фото: Суспільне Кропивницький

Утриманням мосту нині займається комунальне підприємство "Універсал-2005". Його керівник Віктор Панішко сказав, що працівники підприємства підмітають його й чистять від снігу: "Цілеспрямовано гроші на ремонти не виділяють, виділяють на виконання програми дорожньої мережі. Це 60 мільйонів гривень".

Зі слів Віктора Панішка, міст ремонтуватимуть: "Укріплять насип, встановлять додаткові бетонні блоки та зроблять зв'язувальний конструктив, щоб запобігти розмиттю дощовими водами".

Ремонт пішохідного мосту виконають до кінця 2023 року, сказав керівник "Універсала-2005".

На початок