"Візуально придатний до ремонту". Як у Покровську обстежують пошкоджену ракетним ударом п'ятиповерхівку

"Візуально придатний до ремонту". Як у Покровську обстежують пошкоджену ракетним ударом п'ятиповерхівку

"Візуально придатний до ремонту". Як у Покровську обстежують пошкоджену ракетним ударом п'ятиповерхівку
Фото: Покровська МВА

У Покровську Донецької області обстежують п'ятиповерхівку, яка була пошкоджена внаслідок ракетного удару армії РФ 7 серпня. За попередніми висновками експертів, будівлю можливо відремонтувати.

Про це повідомили в Покровській МВА.

За даними військової адміністрації, до Покровська з Києва прибули експерти, які разом із місцевою комісією обстежують конструкції п'ятиповерхівки.

Як розповів начальник управління капітального будівництва Покровської міськради Данил Проскуренко, експерти продовжують оцінювати стан будівлі: обстежують опорні стіни, підвальні приміщення, фундамент, шукають пошкодження, які можуть впливати на технічний стан конструкцій.

"Зараз ми обстежили перший та другий під’їзди, підвальне приміщення. Завтра ми плануємо зробити ще декілька шурфів навколо будинку, аби перевірити стан фундаменту не тільки зовні будівлі, а й з середини. Після цього візьмуть декілька зразків для перевірки міцності цегляної кладки, суміші, а також фундаменту", — зазначив він.

"За попередніми висновками, які ми вже отримали під час візуального обстеження будинку, він придатний для ремонту".

За словами Проскуренка, ця п'ятиповерхівка найбільш зруйнована серед інших будинків комунальної власності, які були під обстрілами РФ.

На наступному тижні, за його словами, вже будуть попередні рекомендації, остаточний звіт складатимуть декілька тижнів.

За даними МВА, після експерти нададуть рекомендації — чи підлягає будівля капітальному ремонту та реконструкції, чи буде визнана аварійною та непридатною для проживання.

Як повідомили в адміністрації, одночасно разом із комісією, яка фіксує обсяги руйнувань та пошкоджень, у місті працюють комунальники. Вони вже відновили 1228 вікон та п'ять з 11 шиферних покрівель будинків.

За інформацією начальника МВА Сергія Добряка, в будинку, куди поцілила ракета, жили майже 200 людей. Всім надали прихисток у міському шелтері. В п’ятиповерхівці пошкоджені вікна, балкони двері: всі 60 квартир мають руйнування. За словами Добряка, родинам загиблих виплатять по 100 тисяч гривень, сім'ї зруйнованих квартир отримають по 80 тисяч.

Що відомо про ракетні удари по Покровську 7 серпня

Раніше, 7 серпня армія РФ "Іскандерами" обстріляла Покроськ. Перша ракета влучила в п'ятиповерхівку, друга за сорок хвилин поцілила поряд, у сусідню будівлю.

Загинули десять людей, зокрема двоє рятувальників, понад вісімдесят людей отримали поранення. Серед них — 36 працівників Нацполіції.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок