Діяв під прикриттям волонтерського фонду. У Дніпрі викрили ймовірного агента російської розвідки

Діяв під прикриттям волонтерського фонду. У Дніпрі викрили ймовірного агента російської розвідки

агент РФ
Служба безпеки України

У Дніпрі викрили учасника агентурної мережі головного управління Генштабу ЗС РФ. Про це йдеться на сайті Служби безпеки України.

За даними СБУ, для маскування розвідувально-підривної діяльності чоловік використовував свій статус співзасновника місцевої громадської організації, яка займалася волонтерством.

Діючи "під прикриттям", він передавав дані про місця дислокації Сил оборони на території регіону, а також переміщення техніки ЗСУ. Під вигаданими приводами розпитував інформацію про українських військових у своїх знайомих.

Також відслідковував відомості про наслідки ракетних ударів по Дніпру, а потім "зливав" агресору локації пошкоджених об’єктів та масштаби руйнувань.

Під час обшуків в оселі фігуранта виявлено мобільний телефон із доказами його листування з представником російського ГРУ.

Чоловіка затримали, йому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (Державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

За даними обласної прокуратури, встановлюється причетність підозрюваного до учасників розвідувальної групи Генштабу ЗС РФ, які діяли під кураторством лідера проросійської радикальної громадської організації "русское освободительное движение SERB".

Суд обрав йому запобіжний захід у — тримання під вартою. Триває розслідування. Чоловіку загрожує довічне ув’язнення.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок